II Powiatowy Turniej Wiedzy o Krajach Niemieckojęzycznych

3 marca 2020 roku trzyosobowa drużyna z naszej szkoły w skladzie: Aleksandra Staroch (VIIIA), Julia Barszczewska (VIIIB) i Gabriela Morska (VIIIB), wzięła udział z konkursie organizowanym przez II Liceum Ogólnokształcące im. Mikołaja Reja w Kraśniku. Uczestnicy turnieju musieli wykazać się znajomością geografii, historii oraz kultury krajów niemieckiego obszaru językowego i odpowiedzieć na 50 pytań. Atmosfera konkursu była wspaniała, rywalizacja zawzięta, a emocje sięgały zenitu. Urozmaiceniem konkursu były występy artystyczne starszych kolegów i koleżanek z liceum. Reprezentacja naszej szkoły otrzymała ciekawe pozycje książkowe do nauki języka niemieckiego, pomoce dydaktyczne oraz pamiątkową statuetkę.

Przygotowanie do konkursu: Anna Kowal