Projekt eTwinning

Od lutego br. grupa uczniów z klasy VIIIA pod opieką p. Anny Kowal brała udział w krajowym projekcie eTwinning z języka niemieckiego pt. „Pokaż mi jak się uczysz”. Naszą szkołą partnerską była Szkoła Podstawowa nr 35 w Tychach. W trakcie projektu uczniowie poznawali różnorodne narzędzia TIK ułatwiające naukę nowych słówek oraz nawiązali współpracę z rówieśnikami ze szkoły partnerskiej.

Tematyka projektu dotyczyła ŚWIĄT WIELKANOCNYCH. Projekt miał na celu przygotowanie uczniów klasy 8 szkoły podstawowej do stworzenia bazy materiałów do nauki oraz sposobów utrwalenia zdobytej wiedzy. Uczniowie obu szkół zaprojektowali własną kartkę wielkanocną, stworzyli gry i ćwiczenia interaktywne, lapbooki, logo projektu oraz wspólną prezentację online.

Dzięki udziałowi w projekcie uczniowie brali wspólnie udział w interesujących wydarzeniach. Jednym z etapów projektu było przygotowanie dla uczniów ze szkoły partnerskiej ćwiczeń i quizów dotyczących Ostern-Wielkanocy (m.in. gry Escape room i Quizziz). Etapem końcowym było nawiązanie kontaktu z uczestnikami projektu. Uczniowie odkodowywali ukryte wiadomości dotyczące rówieśników.

Mimo zmiany trybu funkcjonowania szkoły na naukę zdalną, projekt był realizowany w dalszym ciągu. Większość działań projektowych i tak wymagała pracy w z wykorzystaniem internetu.

Projekt został wyróżniony i otrzymał Krajową Odznakę Jakości. To wspaniała nagroda za zaangażowanie, jakie włożyliśmy w przygotowanie tego projektu.

Zachęcam do obejrzenia efektów naszej wspólnej pracy w zamieszczonych linkach i galerii.