Uroczyste przyjęcie uczniów klas pierwszych w poczet bractwa czytelniczego

W tym roku szkolnym, pomimo trudnej sytuacji epidemicznej, odbyły się wyjątkowe zajęcia z okazji przyjęcia w poczet bractwa czytelniczego biblioteki - uczniów  klas IA, IB i IC. Podczas lekcji bibliotecznej dzieci zostały zapoznane z działalnością biblioteki, jej funkcją i przeznaczeniem oraz regulaminem biblioteki i zasadami poszanowania książek. Pierwszaki słuchały uważnie i z zaangażowaniem uczestniczyły w zajęciach - odpowiadały na pytania, odgadywały zagadki, rozpoznawały tytuły bajek i bohaterów książek dla dzieci. Udowodniły, że warto czytać książki wskazując na szereg korzyści płynących z czytania. Punktem kulminacyjnym było złożenie przez uczniów obietnicy, że będą przyjaciółmi książek, będą je szanować i czytać jak najwięcej. Następnie odbyło się oficjalne przyjęcie w poczet czytelników biblioteki szkolnej. Na zakończenie każde dziecko otrzymało prezent - wyprawkę czytelniczą "Pierwsze abecadło" wraz z pamiątkową dedykacją. Książki wraz z broszurką informacyjną dla rodziców i kreatywnym alfabetem, nasza szkoła otrzymała od Instytutu Książki w ramach kampanii "Mała książka - wielki człowiek" wspierającej rozwój czytelnictwa (projekt realizowany ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego).