8 lutego 2017 r. gościliśmy w naszej szkole Filharmoników Łódzkich - Duet Perkusyjny A2. Panowie Dominik Rosłon i Piotr Pietrzak koncertem „ Z perkusją dookoła świata” zaprosili młodych melomanów do odkrywania tajemnic najliczniejszej grupy instrumentów muzycznych . Słuchacze poznali różne oblicza perkusji, jej historię - od najprostszych instrumentów uderzanych do perkusji elektronicznej, samplera a przede wszystkim niezwykle rzadko spotykanej elektronicznej klawiatury perkusyjnej - Mallet Kat (jeden z kilku egzemplarzy w Polsce). W godzinnym programie muzycznym muzycy wykonali utwory od klasyki w nowoczesnym wydaniu, poprzez rock, jazz, dance, aż po zespołowe muzykowanie z grupą uczniów z naszej szkoły. Już czekamy na następny koncert!