DNI OTWARTE SZKOŁY

Tradycyjnie już od kilku lat nasza szkoła organizuje DNI OTWARTE. W tym roku szkolnym odbyły się one 27 lutego oraz 1, 2 i 3 marca 2017 r. Korytarze szkoły w te dni wypełniły się roześmianymi i zaciekawionymi przedszkolakami grup „O” z naszej dzielnicy miasta. Przedszkolaki pod opieką nauczycieli i starszych uczniów kl.5a i 5b oraz Samorządu Uczniowskiego miały okazję poznać i zwiedzić budynek szkoły. Obejrzały świetlicę, bibliotekę, salę zabaw. Podpatrywały naukę w salach lekcyjnych swoich starszych kolegów zarówno na parterze, jak i na I piętrze. Mogły również zasiąść na widowni nowej hali sportowej i podziwiać ćwiczących kolegów. Z zainteresowaniem obejrzały inscenizację pt. „Wars i Sawa” przygotowaną przez uczniów klasy 4a, pod kierunkiem p. Anny Osiak oraz p. Joanny Cybulak, która stworzyła piękną oprawę muzyczną. Na koniec nasi mali goście otrzymali upominki w postaci folderu, kolorowanki, kredek i słodyczy.

W czwartek 2 marca 2017 r. o godz. 17.00 odbyło się również spotkanie informacyjne przyszłych pierwszoklasistów i ich rodziców z dyrekcją SP6 oraz pracującymi w niej nauczycielami. Dyrektor Wojciech Stopa przedstawił w formie prezentacji multimedialnej ofertę edukacyjno - wychowawczą „szóstki”. Poza tym uczniowie klasy IIIb pod kierunkiem p. Barbary Zielińskiej przygotowali część artystyczną. Na koniec dla gości przewidziany był poczęstunek. Rodzice mieli również okazję wraz ze swoimi dziećmi zwiedzić szkołę.

Cieszy nas fakt, że zaproszeni goście przybyli licznie do naszej szkoły. Zapraszamy przedszkolaków ponownie we wrześniu. Tym razem już jako pierwszoklasistów.