„Piękno tej ziemi skłania mnie do wołania o jej zachowanie dla przyszłych pokoleń. Jeśli kochacie tę Ojczystą Ziemię, niech to wołanie nie pozostanie bez odpowiedzi!”

Odpowiedzią na słowa Jana Pawła II, patrona Publicznej Szkoły Podstawowej nr 6 w Kraśniku, była dwunasta już edycja Festiwalu Ziemi - imprezy łączącej Festiwal Piosenki Ekologicznej z podsumowaniem konkursu na plakat o tematyce ekologicznej pod hasłem „GDY ZIEMIA WOŁA NIE…”

20 kwietnia 2017 r. w Publicznej Szkole Podstawowej nr 6 im. Jana Pawła II po raz kolejny zgromadzili się „młodzi artyści” z placówek oświatowych naszego miasta. Swoją obecnością zaszczycili nas: pani Marzena Pomykalska, Zastępca Burmistrza Miasta Kraśnik, pani Elżbieta Cholewińska, Kierownik Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Kraśniku, pan Hubert Trukan, Prezes Stowarzyszenia Aktywna Integracja,  nagrodzeni autorzy prac plastycznych oraz zespoły wokalne reprezentujące Integracyjne Przedszkole nr 3 i wszystkie szkoły podstawowe z terenu naszego miasta wraz z opiekunami. Nie zabrakło również Dyrekcji, nauczycieli i uczniów naszej szkoły. W sumie w imprezie uczestniczyło blisko 200 zaproszonych gości.

Festiwal upłynął atmosferze zabawy i wspólnego muzykowania. Na zakończenie wszystkie zespoły otrzymały z rąk naszych gości festiwalowe statuetki, autorzy prac plastycznych nagrody rzeczowe , a ponadto dyplomy i słodkie upominki. Tradycyjnie imprezę zakończyło wspólne wykonanie hymnu „Festiwalu Ziemi” - piosenki „Otwórz serce. Zadanie było współfinansowane ze środków w ramach Miejskiego Programu Rozwiązywania Problemów Alkoholowych i Przeciwdziałania Narkomanii miasta Kraśnik. W imieniu organizatorów przedsięwzięcia: p. Renaty Krzysztoń – nauczyciela przyrody i p. Izabeli Zdyb – nauczyciela muzyki, jeszcze raz dziękujemy wszystkim gościom i uczestnikom. A na kolejny Festiwal Ziemi zapraszamy do „Szóstki” już za rok.