„Po maturze chodziliśmy na kremówki…” wspominał podczas jednej ze swoich wizyt w Ojczyźnie Patron naszej szkoły, Święty Jan Paweł II. Społeczność szóstki pamięta te słowa, stąd 31 maja 2017 r. odbył się organizowany już po raz siódmy Dzień Papieskiej Kremówki. W tym roku swoją obecnością zaszczycili nas: Zastępca Burmistrza Miasta Kraśnik pan Dariusz Lisek, Przewodniczący Rady Rodziców przy SP 6 pan Hubert Trukan, dyrekcja szkoły, przedstawiciele grona pedagogicznego, rodzice, dziadkowie oraz wielu uczniów. Po części oficjalnej zakończonej złożeniem kwiatów pod pomnikiem i odśpiewaniem hymnu szkoły, zebrani wysłuchali krótkiego wspomnienia o Świętym Janie Pawle II. Na zakończenie wszyscy tradycyjnie mogli poznać smak papieskich kremówek. Były one podziękowaniem za nabycie „cegiełek”, z których dochód zostanie przeznaczony na potrzeby uczniów naszej szkoły. Dziękując za życzliwe wsparcie akcji charytatywnej i okazane serce zapraszamy na kolejny Dzień Papieskiej Kremówki już za rok.