festiwal.jpg

„HISTORIA POLSKI W PIEŚNI ZAKLĘTA”

W dniu 21 listopada 2017 r. w naszej szkole miała miejsce szczególna uroczystość. „ Historia Polski w pieśni zaklęta” – tak brzmiało hasło spotkania, dzięki któremu mury „Szóstki” wypełniły dźwięki najpiękniejszych polskich pieśni patriotycznych. Zbieżność daty z niedawnym Świętem Niepodległości była nieprzypadkowa. Mieliśmy bowiem ogromny zaszczyt gościć przedstawiciela Związku Piłsudczyków RP  generała brygady Jerzego Cichockiego z Małżonką, panią Wandą Cichocką. Swoją obecnością zaszczycili nas także: pan Łukasz Skokowski, Sekretarz Miasta Kraśnik, reprezentujący Burmistrza Miasta Kraśnik, Pan Hubert Trukan, Przewodniczący Rady Rodziców przy PSP6 oraz delegacje kraśnickich szkół podstawowych z opiekunami. Myślą przewodnią spotkania były słowa wybitnego polskiego etnografa, Oskara Kolberga: „ Naród, który przestaje śpiewać, przestaje żyć”. Nie mogło więc zabraknąć „Mazurka Dąbrowskiego”, „Roty” czy „Marsza I Brygady”, ale też utworów związanych z okresem I i II wojny światowej, czy historią najnowszą, jak „Mury” Jacka Kaczmarskiego. Wszyscy uczestnicy otrzymali kotyliony przygotowane przez organizatorów. To spotkanie nie tylko przypomniało uczestnikom najważniejsze daty w historii naszego narodu, ale przede wszystkim pozwoliło pieśnią radośnie zamanifestować młodzieńczy patriotyzm. Na zakończenie organizatorzy przygotowali słodki poczęstunek dla wszystkich uczestników, którego fundatorem była Rada Rodziców przy PSP6.

Organizatorzy imprezy: Izabela Zdyb, Bożena Leksowska i Jadwiga Marzec, serdecznie dziękują wszystkim za wspólne patriotyczne śpiewanie i zapraszają do Szóstki za rok na kolejną, trzecią edycję „ Historii Polski w pieśni zaklętej.”