27 marca 2018 r. w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Kraśniku odbyła się 41 edycja Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej - eliminacje powiatowe. W Turnieju udział wzięło 43 uczestników, łącznie w trzech grupach wiekowych: uczniowie klas I-VI szkół podstawowych, uczniowie szkół podstawowych klasy VII-VIII oraz gimnazjum klasy II i III, uczniowie szkół ponadpodstawowych i ponadgimnazjalnych. Naszą szkołę reprezentowała uczennica klasy 7b Nina Janik. Każdy z uczestników turnieju otrzymał nagrody za udział w eliminacjach powiatowych, ufundowane przez Starostę Kraśnickiego. W trakcie konkursu przeprowadzono również pogadankę na temat m.in. bezpiecznych zachowań, a uczestnicy mieli możliwość obejrzenia sprzętu będącego na wyposażeniu KP PSP w Kraśniku.