W dniu 28 marca 2018 roku odbyła się w naszej szkole Inscenizacja Pasyjna. pt. „Zdejmowanie Masek". Słowem, śpiewem i tańcem wprowadzono całą społeczność szkolną w atmosferę Świąt Wielkanocnych. Program przygotowali uczniowie klasy Vc, VIa i VIb, pod kierunkiem p. Barbary Kowalskiej. Młodzi aktorzy rozważali codzienne upadki i trudności zwykłego człowieka w odniesieniu do Chrystusa. Szkolny zespół taneczny prowadzony przez P. Barbarę Zielińską, zaprezentował piękne, radosne tańce wielkanocne. Występ uświetniły też pieśni pasyjne w wykonaniu uczennic z kl. IV.

Główne przesłanie przedstawienia mówiło o tym, że śmierć i zmartwychwstanie Jezusa daje nam siłę i umocnienie w walce ze słabościami. Dostarczyło wszystkim wyjątkowych wrażeń i przeżyć oraz pozwoliło lepiej przygotować się do najważniejszych dla chrześcijan Świąt Wielkiej Nocy.