W dniu 09.05.2018 na Stadionie MOSiR w Kraśniku odbył się bieg przeszkodowy z cyklu "Little Heroes". Przeszło 100 uczniów z klas IV-VI ze Szkół Podstawowych nr 5 i 6 rywalizowało na wymagającej trasie biegu, nad którym patronat objęło Ministerstwo Sportu i Turystyki. Bieg był bardzo trudny technicznie, tym bardziej gratulacje dla Szkoły Podstawowej nr 5 za zwycięstwo w każdej kategorii - nasza "Szóstka" walczyła dzielnie, ale musieliśmy uznać wyższość naszych rywali. Cała impreza przebiegała w przyjaznej atmosferze, a wszyscy jej uczestnicy zostali nagrodzeni pamiątkowymi medalami i koszulkami , otrzymali również ciepły posiłek, owoce i wodę. Uśmiechy dzieci mówią same za siebie, nikt nie czuł się gorszy - wszyscy byli równi, a zwycięzcy poszczególnych kategorii otrzymali nagrody indywidualne wręczone przez Radną Miasta Kraśnik Panią Annę Bień. To już drugi raz w tym roku szkolnym zagościła u Nas ekipa "Little Heroes", która trzeba przyznać organizuje imprezy sportowe na najwyższym poziomie. Nad sprawnym przebiegiem wydarzenia czuwał wraz z organizatorami Dyrektor MOSiR - Pan Mariusz Kwietniewski. Uczniów dopingowali Dyrektorzy SP 5 - Pani Barbara Grasińska-Ciereszko oraz Pani Małgorzata Cis. Opiekunami podczas zawodów byli: Sp 5 - Konrad Szmyrgała, Daniel Szewc; SP 6 - Krzysztof Rakuś, Danuta Niezgoda, Michał Wojcieszkiewicz. Uatrakcyjnieniem zawodów był tor przeszkód przygotowany przez Strażaków z kraśnickiej OSP, którzy jak zawsze podeszli profesjonalnie do tematu, jak i również strzelnica przygotowana przez organizatorów biegu. Szalona zabawa, wspaniali ludzie, dobra atmosfera, profesjonalna organizacja - to wszystko czego można się spodziewać po organizatorach tej imprezy biegowej.