30 maja 2018 roku odbyła się VI edycja Gry Terenowej „Z Szarymi Szeregami przez Kraśnik”, zorganizowana przez Publiczne Gimnazjum nr 1.

Cele gry to:

- kultywowanie tradycji związanych z działalnością Szarych Szeregów - Patrona Gimnazjum,

- poznawanie historii naszego miasta,

- uczczenie 100-letniej rocznicy Odzyskania Niepodległości,

- nabywanie nowych umiejętności i sprawności np. wiązanie węzłów, elementy musztry, pierwsza pomoc, strzelanie do celu, wyznaczanie azymutu, posługiwanie się planem,

- kształtowanie umiejętności planowania i współpracy w grupie.

W tym roku w grze wzięły udział drużyny z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 5, Publicznej Szkoły Podstawowej nr 6 oraz Publicznego Gimnazjum nr 1. Grupy liczące od 4 do 6 osób przyjęły nazwy związane z Szarymi Szeregami. Do ich zadań należało przygotowanie plakatu z nazwą drużyny, stroju wyróżniającego grupę (opaska z nazwą drużyny, jednakowe koszulki, jednakowe elementy ubrania) oraz nagranie krótkiego filmu z rekonstrukcją ważnego wydarzenia z historii Polski lub wykonanie zdjęcia członka drużyny przebranego za postać historyczną.

Nagrody przyznano w dwóch kategoriach: gimnazjum i szkoły podstawowe. Drużyny Naszej Szkoły zajęły następujące lokaty:

II miejsce – grupa ZOŚKI, w składzie: Aleksandra Banak, Sebastian Brzustowski, Miłosz Patrzylas, Martyna Piskór, Monika Wojciechowska, Wanessa Woźniak;

IV miejsce – grupa CICHOCIEMNI, w składzie: Jakub Igras, Joanna Kołosińska, Jakub Koper, Krakowiak Daria, Martyna Mazurek, Wiktoria Płecha ;

VI miejsce - grupa PARASOL, w składzie: Edyta Lebioda, Karol Piłat, Wiktoria Szymanek, Alicja Weber, Rafał Wójcik, Aniela Żuber.

Członkowie zwycięskiej drużyny w kategorii gimnazjum otrzymali statuetkę „Strażnik Pamięci”, natomiast w kategorii szkół podstawowych zestaw gier edukacyjnych. Fundatorami nagród byli: Wydział Promocji, Kultury i Sportu OKS oraz Dyrekcja i Rada Rodziców Publicznego Gimnazjum nr 1. Wspólny wysiłek zaowocował udaną imprezą, podczas której uczniowie reprezentujący swoje szkoły dobrze się bawili i wykorzystując zdobytą wiedzę i umiejętności.

opiekun drużyn: Małgorzata Czubińska