Wizyta leśniczego

Uczniowie klasy I c uczestniczyli w lekcji przyrodniczej z udziałem pana leśniczego, który opowiadał im o swojej pracy w lesie, o przygotowaniach zwierząt do zimy. Zwrócił szczególną uwagę na ochronę lasów. Dzieci w skupieniu słuchały opowieści o lesie i jego mieszkańcach. Dowiedziały się, dlaczego niektóre drzewa w lesie są wycinane i jak ważne jest sadzenie nowych drzewek. Dostały nasiona drzewek, które mogłyby wiosną zasiać np. w pobliżu szkoły czy też w miejscu zamieszkania. Na koniec otrzymały od pana leśniczego informatory o Nadleśnictwie Kraśnik, kolorowanki i ciekawe opowiadania o zwierzętach leśnych. Zajęcia uświadomiły dzieciom fakt, iż przyrodę należy kochać i szanować jak przyjaciela oraz to, że także one są za nią odpowiedzialne.

lesniczy__11_.jpg