Młodzi w Akcji. Wiwat Niepodległość !!!

W środę 5 grudnia w Miejskiej Bibliotece Publicznej uczniowie klasy VI A uczcili 100-lecie Niepodległości Polski. Uroczystość odbyła się w ramach projektu edukacyjnego pt. "Młodzi w Akcji. Wiwat Niepodległość!", którego głównym organizatorem jest fundacja CEO w Warszawie.

Do biblioteki przybyli znamienici goście: Sekretarz Miasta Kraśnik p. Grażyna Lejwoda-Ćwik, Dyrektor  SP6 p. Wojciech Stopa, Seniorzy z Uniwersytetu Trzeciego Wieku oraz dzieci z Przedszkola nr 4 wraz z wychowawczyniami.

Projekt składał się z dwóch części: wystawy pt. "Magia codziennego patriotyzmu" przedstawiającej serię plakatów i zdjęć na temat patriotyzmu na co dzień oraz akcji wymiany książek połączonej z recytacją wierszy oraz śpiewem znanych piosenek patriotycznych.

Wspólne śpiewanie i wymiana książek stała się płaszczyzną integracji tworząc sztafetę pokoleń.

mlodzi_w_akcji__5_.jpg