Jasełka „Betlejemska droga”

Boże Narodzenie to czas wyjątkowy, przepełniony rodzinnym ciepłem, radością i miłością. Z tymi Świętami wiąże się wiele pięknych tradycji i zwyczajów. Są one nierozerwalną częścią naszej kultury, z którą silnie związani jesteśmy już od najmłodszych lat.
W świąteczną atmosferę 20 grudnia 2018 r. wprowadzili nas uczniowie klasy VD, którzy pod kierunkiem p. B. Kowalskiej przygotowali przedstawienie jasełkowe. Dzieci wcieliły się w role nie tylko współczesnej rodziny, ale także Maryi, Józefa, aniołów, pasterzy, trzech króli, przybywających złożyć pokłon Jezusowi narodzonemu w ubogiej stajence. Przypomnieli w ten sposób wydarzenia sprzed ponad dwóch tysięcy lat, kiedy to w Betlejem narodziło się Boże Dzieciątko.
Występ uświetniły kolędy w wykonaniu szkolnego chóru „Sekret” pod kierunkiem p. Izabeli Zdyb, które napełniły wszystkich świąteczną radością.

jaselka__6_.jpg