Dzień Wiosny

21 marca uczniowie klas I-III SP nr 6 uczestniczyli w powitaniu wytęsknionej i najpiękniejszej pory roku. Wiosna do naszej szkoły przybyła w towarzystwie zająca Galopika i koguta Kosmokwaka. Pani Wiosna zadawała dzieciom zagadki wiosenne, z którymi uczniowie bardzo dobrze sobie poradzili. Po zdanym egzaminie z wiedzy o wiośnie rozpoczęła się zabawa z panią Wiosną. Dzieci wyruszyły ze swoimi klasami i wychowawczyniami na wiosenną przejażdżkę w rytm piosenki „Koła autobusu”. Po powrocie z wiosennej wycieczki, każda klasa ubierała swoja panią w suknię wiosenną. Przepięknie ubrane panie zaprezentowały się przed swoimi uczniami tańcząc z panią Wiosną sambę. Na zakończenie wszyscy zatańczyli wiosenną poleczkę. Spotkanie z Panią Wiosną było bardzo udane, radosne i kolorowe.

dzien_wiosny__41_.jpg