strona główna  -   dane kontaktowe  
drukuj

Spotkanie autorskie z Waldemarem Cichoniem

9 maja w Miejskiej Bibliotece Publicznej odbyło się spotkanie autorskie z Waldemarem Cichoniem. W spotkaniu wzięli udział uczniowie klasy IIA i klasy IIIA.

Waldemar Cichoń jest autorem serii książeczek o zabawnym kocie Cukierku, który istnieje naprawdę i mieszka z rodziną od 11 lat. Dotąd ukazało się sześć części opisujących najbardziej niesfornego kota na świecie: "Cukierku, ty łobuzie!", "Nie martw się, Cukierku!", "Co słychać Cukierku?", "Dasz radę Cukierku!", "Gdzie jesteś, Cukierku?" oraz "Dziękuję Ci Cukierku!"

"Cukierku, ty łobuzie" to pierwsza z sześciu książeczek o przygodach psotnego kota Cukierka, która znalazła się wśród lektur wybranych przez Ministerstwo Edukacji Narodowej. Jak mówił sam autor było to ogromne zaskoczenie, z którego oczywiście się cieszy. To przezabawna i ciepła historia dla młodego czytelnika, nieważne czy jest wielbicielem kotów czy nie. Jeśli jednak nie jest, to być może zapragnie mieć czworonożnego, futrzanego przyjaciela!

Nasz gość, zabawnie rozmawiając i czytając fragmenty książek, bardzo szybko nawiązał wspólny kontakt z uczestnikami. Dzieci z wielkim zainteresowaniem i zaangażowaniem słuchały opowieści o niesfornym zwierzątku. Wszystkim bardzo się spodobał futrzany urwis i jego zabawne pomysły, które nie raz sprawiły domownikom wiele kłopotów. Na końcu spotkania każdy mógł kupić wybraną książkę, otrzymać dedykację oraz autograf autora. Spotkanie z Waldemarem Cichoniem było dla wszystkich niezapomnianym przeżyciem oraz dobrą zabawą.


spotkanie_autorskie___5_.jpg

      
      
      
   
   

© Publiczna Szkoła Podstawowa nr 6 w Kraśniku