Wycieczka do Parku Rozrywki i Miniatur

27 maja uczniowie IV A uczestniczyli w wycieczce do Parku Rozrywki i Miniatur Sabat Krajno. Park ten znajduje się w otulinie Świętokrzyskiego Parku Narodowego. Na chwilę mogliśmy przenieść się na wszystkie kontynenty świata, aby poznać kulturę i architekturę z najróżniejszych zakątków globu. Dowiedzieliśmy się, że prawie wszystkie miniatury zostały wykonane w skali 1:25. Szczególnymi wyjątkami są: Watykańska Bazylika Świętego Piotra, która jako jedyna w Europie została wykonana w skali 1:13 oraz miniatura sztucznej wyspy – Palmy Jumeirah wykonanej w skali 1:200 zajmująca aż 600m2. Ponadto zobaczyliśmy: Koloseum, Piramidę Cheopsa, wodospad Niagara, dymiący wulkan Etna, Statuę Wolności, Wierzę Eiffla, Biały Dom, Katedrę Notre Dame itd. Mieliśmy okazję być po raz pierwszy na seansie filmowym w kinie 6D, gdzie poczuliśmy ekstremalne doznania dla wszystkich zmysłów, obraz 3D i specjalne efekty m.in woda, wiatr, bańki mydlane zrobiły na nas ogromne wrażenie.