XV Turniej Koszykówki na wesoło

Z inicjatywy Uczniowskiego Klubu Sportowego Biało-Czarni Kraśnik w dniu 4 grudnia 2019 r. w hali sportowej w Szkole Podstawowej nr 2 w Kraśniku rozegrany został XV Turniej Koszykówki na wesoło pod patronatem Burmistrza Miasta Kraśnik i PZKosz. Oficjalnie Turniej otworzyła pani Iwona Margoła dyrektor Szkoły Podstawowej nr 2 w Kraśniku i pan Krzysztof Babisz Kierownik Wydziału Edukacji, Kultury, Sportu i Spraw Społecznych życząc wszystkim uczestnikom sportowej rywalizacji fair play, a przede wszystkim fajnej zabawy.
W Turnieju wzięły udział zespoły chłopców urodzonych w roku 2008 i młodsi reprezentujący uczniów ze szkół podstawowych z terenu Kraśnika.
Zespoły rywalizowały ze sobą systemem „każdy z każdym” 4 x 5 minut rozgrywając łącznie dziesięć spotkań. Większość meczy przyniosła wiele emocji, były bardzo zacięte i wyrównane, a o końcowym wyniku decydowały ostatnie sekundy gier.

Szczegółowy terminarz gier i uzyskane wyniki:
SP 4 – SP 3                16:32
SP 6 – SP 1                12:13
SP 2 – SP 3                15:11
SP 4 – SP 6                14:16
SP 2 – SP 1                24:4
SP 3 – SP 6                32:23
SP 2 – SP 6                27:15
SP 2 – SP 4                27:13
SP 1 – SP 3                6:11

Pierwsze miejsce zajęła SP 2, opiekunem zwycięskiego zespołu był Paweł Biskup, drugie miejsce – SP 3, prowadzona przez Wojciecha Kowalskiego, trzecie miejsce SP 1 – opiekun Piotr Machaj, czwarte miejsce SP 6 – opiekun Jerzy Nowak, piąte miejsce zajęła SP 4.
Po całodniowych koszykarskich zmaganiach wyłoniono najlepszych zawodników i strzelców w poszczególnych szkołach – drużynach.

Najlepsi zawodnicy i strzelcy poszczególnych zespołów:
SP 1 – Krotkiewicz Jakub, 14 pkt – najlepszy strzelec drużyny
SP 1 – Iżycki Ernest – najlepszy zawodnik drużyny
SP 2 –Janiec Marcel, 34 pkt – najlepszy strzelec drużyny
SP 2 – Markowski Karol – najlepszy zawodnik drużyny
SP 6 – Mikita Antoni, 25 pkt – najlepszy strzelec drużyny
SP 6 – Rabaniuk Maksym – najlepszy zawodnik drużyny
SP 3 – Kuźnicki Jan, 20 pkt – najlepszy strzelec drużyny
SP 3 – Zdyb Jakub – najlepszy zawodnik drużyny
SP 4 – Piasecki Karol, 18 pkt – najlepszy strzelec drużyny
SP 4 – Sygacz Kacper – najlepszy zawodnik drużyny

Wszystkie drużyny otrzymały dyplomy i nagrody rzeczowe w postaci słodyczy, a najlepsi puchary, statuetki i medale, które wręczył prezes UKS Biało-Czarni Kraśnik pan Paweł Biskup i pani wicedyrektor Ewa Matuszkiewicz.
Mecze sędziowali: Mariusz Wereski, Piotr Kozłowski i Paweł Biskup. Po zakończonym Turnieju wszyscy uczestnicy spotkali się na wspólnym zdjęciu, które zakończyło koszykarskie zmagania.