strona główna  -   dane kontaktowe  
drukuj
                   
                SAMORZĄD UCZNIOWSKI KLAS I - III
Rok szkolny 2017/ 2018 

Opiekunowie Su kl.
    
    
I - III :
Barbara Wilk
Barbara Zielińska
 • Nowy rok szkolny z nowym samorządem klasowym. Gratulacje dla wszystkich wybranych. Zarówno dla wybranych po raz pierwszy, jak również dla tych, których koleżanki i koledzy z klasy wybrali po raz kolejny.

 •  6 grudnia - od samego rana dało się odczuć " na pięterku" naszej szkoły  pewien niepokój. Przyjdzie  czy nie przyjdzie ? Oczywiście, że nie zapomniał . Przyszedł trochę później niż zwykle, ale ile radości sprawił  Mikołaj wszystkim uczniom klas I - III !!
                                    

   

 • 25 stycznia , tuż przed feriami zimowymi,  uczniowie klas I - III bawili się podczas zabawy karnawałowej. Po raz kolejny uczniów zabawiał Projekt Wodzirej. 
   
    

                          ROK SZKOLNY 2014/2015


OPIEKUNOWIE SAMORZĄDU KLAS 0 - III :
BARBARA WILK
BARBARA ZIELIŃSKA


 • Wrzesień to tradycyjnie czas wyborów  samorządów klasowych. Wszystkim wybranym serdecznie gratulujemy.


 • Już 5 grudnia w progi naszej szkoły  zawitał Mikołaj . Odwiedził wszystkie dzieci ze wszystkich klas 0 - III. I nie przyszedł z pustymi rękami. Jaki to miły gość z tego Mikołaja.
 • 28 stycznia w rytmie muzyki prezentowanej przez DJ -ów z Projektu Wodzirej bawili się uczniowie  młodszych klas naszej szkoły. Ale się działo !!!
 • Już 20 marca wypędziliśmy zimę. Wiosna przybyła do nas osobiście, a do tego w towarzystwie uroczego zająca. Powitaliśmy ich tańcem i piosenką.
                             ROK SZKOLNY 2013/2014
OPIEKUNOWIE SU KLAS O- III:
Barbara Wilk
Barbara Zielińska

 • początek roku szkolnego to czas wyborów. We wszystkich klasach wybrani zostali gospodarze klas, ich zastępcy, skarbnicy. Niektóre klasy wybrały też kronikarzy. Wszystkim nowym " Samorządowcom" gratulujemy i życzymy ciekawych pomysłów.
 • Kolejny już rok włączamy się w akcję zbierania plastikowych nakrętek.
 • Na dzień 6 grudnia z niecierpliwością czekają wszystkie dzieci. Nie wiadomo- przyjdzie, czy nie przyjdzie Św. Mikołaj? Okazało się, że w naszej szkole wszyscy zasłużyli na odwiedziny Mikołaja i wszyscy byli z jego wizyty bardzo zadowoleni.


                                        

 • 16 stycznia , tuż przed feriami zimowymi,  uczniowie klas 0 - III bawili się wspaniale  na zabawie karnawałowej. Wszystkim dopisywał humor, a nogi same rwały się do tańca. 

                      
       

                         
       


 • 21 marca już o godz. 8 w sali  gimnastycznej zebrali się uczniowie z klas 0 - III, aby wspólnie przywitać wiosnę. W tym roku nie musieliśmy jej długo oczekiwać, przyszła do nas wcześniej. Powitała nas pięknym słońcem, śpiewem ptaków. A my przywitaliśmy  pokazem wiosennych kreacji, jakie wykonali uczniowie dla swoich wychowawczyń i bardzo wesołymi zabawami z wiosennym zającem i kurczakiem. Poznaliśmy też dawne zwyczaje związane z pożegnaniem zimy, a niektóre klasy spaliły na szkolnym boisku kukłę marzannę.


                                • 27 kwietnia, bardzo ważny dzień dla naszej szkoły - kanonizacja Jana Pawła II, naszego patrona. Uczniowie klas 0 - III z tej okazji wykonali prace plastyczne po- święcone Janowi Pawłowi II.  Powstała z nich duuuża   wystawa.

                               

       
ROK SZKOLNY 2012/ 2013
Opiekunowie SU klas 0 - III:
Barbara Wilk
Barbara Zielińska
 • Nadal włączamy się aktywnie w akcję zbierania plastikowych nakrętek " Pomóż i Ty".
 • W nowy rok szkolny z nowym samorządem klasowym - we wszystkich klasach we wrześniu i październiku odbywały się wybory władz klasowych. W jednych zasiedli całkiem nowi gospodarze, w innych dalej pracują ci sami co w roku ubiegłym.
 • W tym roku Mikołaj przybył do naszej szkoły  już 5 grudnia . Spotkał się z uczniami klas 0 -III w sali gimnastycznej. Przygotował upominki dla dzieci ze wszystkich klas. Były i zabawki, i słodycze, i bilety do kina. Ale każdy był zadowolony.
                               
                                     
                         
 • 7 lutego, tuż przed feriami zimowymi,  wszyscy uczniowie klas 0 - III bawili się na zabawie karnawałowej. Zespół muzyczny przez 3 godziny pięknie  przygrywał do do tańca i rzeczywiście chętnych do zabawy nie brakowało.

                                      
                               

 • 21 marca to pierwszy dzień wiosny. Klasy 0 - III witały go wspólnie w sali gimnastycznej. Uczniowie tych klas robili wiosenne porządki, "sadzili kwiaty", witali powracające z ciepłych krajów bociany, a nawet rozwijali pąki na drzewach. A wszystko po to, aby wreszcie nadeszła upragniona wiosna.

     
     ROK SZKOLNY 2011/2012

Opiekunowie SU klas I - III:
Barbara Wilk
Barbara Zielińska
Małgorzata Wojtaszek

 • Również w obecnym roku szkolnym trwa akcja zbierania plastikowych nakrętek   " Pomóż i Ty" . Nie zmienił się cel zbiórki - nadal pomagamy w zebraniu funduszy na zakup protezy.

 • październik - we wszystkich klasach odbyły się już wybory samorządów klasowych. Gratulujemy wszystkim gospodarzom, ich zastępcom, skarbnikom i życzymy owocnej pracy.

 • 6 grudnia  wszystkie klasy odwiedził Mikołaj. Jedni uczniowie dostali upominki, inni bilety do sali zabaw w URWISIE . Dla jeszcze innych Mikołaj przygotował ciekawe wycieczki. Ale wszyscy byli z odwiedzin Mikołaja bardzo zadowoleni.
                           
                
                           
                                            Mikołaj z wizytą w klasie III b  i I c.


 • 27 stycznia, w ostatnim dniu nauki w pierwszym semestrze, uczniowie klas I - III bawili się na zabawie karnawałowej. Mimo dużego mrozu na dworze, na sali gimnastycznej panowała bardzo gorąca atmosfera.
                             
                         
        


 • 21 marca to pierwszy dzień kalendarzowej wiosny. Tego dnia klasy I-sze pożegnały zimę, spaliły marzannę. Potem obejrzały w świetlicy szkolnej spektakl ,, Calineczka".  Klasy II i III wzięły udział w Międzyklasowym Turnieju Wiosennym. Wspólnie przeganialiśmy zimę i     ,,wywoływaliśmy"  wiosnę. W tym celu trzeba było wykazać się szeroką wiosenną wiedzą przyrodniczą, umiejętnościami wokalnymi i sprawnością fizyczną. Było trudno, ale przepędziliśmy zimę - WITAJ WIOSNO!
                           
                           


 • 27 kwietnia wszystkie klasy I-III wzięły udział w spotkaniu z egzotycznymi gadami, które przywieźli do szkoły pracownicy egzotarium  w Lublinie. Podczas tych spotkań ( z poszczególnymi klasami) wysłuchaliśmy wiele ciekawostek o gadach, mogliśmy je zobaczyć, a nawet dotknąć. Każda klasa włączyła się w opiekę nad tymi ciekawymi zwierzętami zbierając pieniążki na  karmę i leki dla nich. Klasy I-III ofiarowały egzotarim 440 zł.
     
                           
    
                           
    
                                 
                                         2010 / 2011
        
W r.szkolnym 2010/2011 opiekę nad samorządem klas I- III sprawują :


- Barbara Zielińska
,
- Katarzyna Wojciechowska
- Małgorzata Wojtaszek
,
- Barbara Wilk


 •  Wszystkie klasy I - III od początku roku szkolnego bardzo zaangażowały się w zbiórkę plastikowych nakrętek. W ten sposób chcemy pomóc w zakupie protezy ręki dla małego chłopca. Akcja "Pomóż i TY " trwa nadal, nadal zbierane są nakrętki od butelek po napojach, kosmetykach itp.

 • We wszystkich klasach  odbyły się wybory do samorządów klasowych. Gratulujemy wszystkim wybranym przedstawicielom klas.

 • 6 grudnia wszyscy uczniowie klas I - III wzięli udział w niecodziennym spotkaniu. Odwiedził nas bardzo lubiany i długo oczekiwany gość - Mikołaj. Przybył z bardzo miłymi pomocnicami i wieeeeeeelkim workiem prezentów . Były wspólne śpiewy i tańce, a na koniec wspólne zdjęcia. 
                         
                        
    
                        •   3 lutego dzieci z klas I-III  bawiły się na zabawie karnawałowej.  Bal poprowadziła wróżka i śnieżynki.  Były tańce, konkursy , a licznie przybyłym bajkowym postaciom humory dopisywały przez cały czas trwania  zabawy.
          
         
                    
                    

 • Przez całą zimę prowadzimy akcję dokarmiania ptaków. Uczniowie wszystkich klas I - III kolejno  pilnują , aby karmnik zawieszony na drzewach przed szkołą nie był pusty. W najmroźniejsze dni karmę trzeba dosypywać nawet kilka razy. nasza ptasia stołówka cieszy się wielkim powodzeniem.
 • 21 marca to pierwszy dzień wiosny i Dzień Samorządności. W tym roku przebiegał pod hasłem ,,Odkrywamy talenty". Wszyscy uczniowie klas I-III mogli zaprezentować swoje talenty, zainteresowania podczas Wiosennego Festiwalu Talentów. Potem wspólnie pożegnali zimę na boisku szkolnym.
    
    

              
 
                                       
                                                           2009/2010
 1. W dniach 12 i 13 listopada odbyły się pierwsze spotkania z uczniami klas I - III. Tematem spotkań w poszczególnych  grupach było omówienie planu działań na bieżący rok szkolny, praw i obowiązków uczniów oraz prezentacja samorządów klasowych.
                         


   2. 4 grudnia gościł w naszej szkole bardzo oczekiwany przez wszystkich gość. Mikołaj odwiedził uczniów wszystkich klas "z pięterka". Były upominki, miłe rozmowy i zapewnienie Mikołaja , że za rok także nas odwiedzi ( o ile będziemy porządnymi uczniami).

 
 
 
 
 
  
   

    3. 28 stycznia odbyła się zabawa karnawałowa dla uczniów klas I -III. Panie wychowawczynie nie mogły rozpoznać swoich uczniów wśród barwnych, bajkowych postaci przybyłych na bal. A bal był naprawdę udany.


  
  
    
    


     
     
4. 24 marca obchodzony był w naszej szkole jako Dzień Samorządności. Klasy I -III wzięły udział w seansie filmowym w CKiP. Bohaterami filmu był Alvin i wiewiórki. Potem nastąpiło pożegnanie z bardzo męczącą w tym roku zimą na boisku szkolnym.
© Publiczna Szkoła Podstawowa nr 6 w Kraśniku