Gabinet Profilaktyki Zdrowotnej i Pomocy przedlekarskiej

INFORMACJA DLA RODZICÓW

Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 6 im. Jana Pawła II w Kraśniku informuje, że szkoła zapewnia profilaktyczną opiekę zdrowotną uczniom do 19 roku życia na poniższych zasadach:

1. Profilaktyczną opiekę zdrowotną sprawuje pielęgniarka środowiskowa nauczania i wychowania, p. Lucyna Pawlicka.
2. Gabinet pielęgniarki mieści się w budynku szkolnym na I piętrze, pokój nr 24.
3. Pielęgniarka pracuje w godzinach: 9:00-14:00 (poniedziałek – czwartek) oraz 10:15-14:00 piątek.
4. W przypadku, gdybyście Państwo nie życzyli sobie objęcia dziecka opieką zdrowotną proszę o złożenie „sprzeciwu” od świadczenia usług medycznych, odpowiednio do świadczeniobiorcy realizującego opiekę (Centrum Medycyny Rodzinnej. NZOZ, ul. Sikorskiego, Kraśnik).
 pielegniarka.jpg

Godziny pracy:

poniedziałek 9:00 - 14:00
 wtorek 9:00 - 14:00
 środa 9:00 - 14:00
 czwartek 9:00 - 14:00
 piątek10:15 - 14:00

Zadania pielęgniarki

• testy przesiewowe w poszczególnych rocznikach
  • wychowanie zdrowotne - różnorodna tematyka
  • pierwsza pomoc przedlekarska w nagłych wypadkach - szkolenie klas 4 w ramach zdobywania karty rowerowej - wykłady teoretyczne, pokaz
  • pomoc medyczna ambulatoryjna na bieżąco
  • szczepienia ochronne zgodnie z kalendarzem szczepień
  • organizacja oraz uczestnictwo w badaniach bilansowych lekarskich
  • prowadzenie dokumentacji zdrowotnej zbiorczej i indywidualnej
  • kontrola bieżąca higieny osobistej uczniów
  • fluoryzacja zębów uczniów klas I-VI
  • poradnictwo czynne uczniów klas I-VI prowadzone na bieżąco
  • współpraca z dyrekcją szkoły, gronem pedagogicznym, pedagogiem szkolnym, pracownikami administracji i pracownikami obsługi
  • wywiady środowiskowe - problem zdrowotny

Szkolenia klas 4

Wychowanie zdrowotne

KLASA 3b

14.01.2014 gościliśmy w naszej klasie pielęgniarkę szkolną panią Lucynę Pawlicką. Pani pielęgniarka odwiedza nas bardzo często, przypominając o higienie osobistej, częstym myciu rąk, ale tym razem chcieliśmy dowiedzieć się więcej o jej pracy. Przygotowaliśmy pytania, na które pani pielęgniarka odpowiedziała bardzo szczegółowo. Stwierdziliśmy, że jest to piękny zawód, ale trudny i odpowiedzialny.

kl3b.jpg