Jesienne łapacze snów

Z inicjatywy Rady Rodziców SP nr 6 w Kraśniku, w dniu 15 października 2019 r. odbyły się warsztaty pod hasłem „Jesienne łapacze snów” w których udział wzięło ponad 40 uczniów z klas II.  Uczniowie  pod opieką instruktorów – wodza z plemienia „Kolorowe Pióra”, wodza z plemienia „Stojące Pióro” i wojowniczki „Jasnej Laguny” zostali wprowadzeni w tematykę kultury i  legend indiańskich oraz magicznej mocy snów. Wysłuchali legendy indiańskiej dotyczącej historii powstawania łapaczy snów, która głosi, że „łapacz snów to magiczny sposób na odstraszenie nocnych koszmarów”. Każdy uczeń wykonał własnoręcznie swój łapacz snów. Do wykonania łapaczy użyto m.in.: piórek, wstążek, nitek, koralików, włóczki oraz innych ozdób. Efekty warsztatów były zaskakujące i bardzo zaangażowały uczniów we wspólne działanie. Na koniec odbył się indiański taniec w kręgu, każdy uczestnik otrzymał dyplom, a nauczyciele podziękowanie za włączenie się w realizację warsztatów.