Nasi uczniowie uczcili jubileusz szkoły w sposób wyjątkowy -
podjęli się różnych zadań powtórzonych 60 razy

Kraśnicka SP 6 świętowała jubileusz 55-lecia

Dokładnie 15 października 1962 roku o godzinie 13.30 rozbrzmiał pierwszy dzwonek w nowo wybudowanej w Kraśniku Fabrycznym szkole podstawowej. 7 grudnia 2017 roku społeczność Publicznej Szkoły Podstawowej nr 6 im. Jana Pawła II w Kraśniku świętowała swoje 55-lecie. Główne uroczystości miały miejsce w hali sportowej budynku przy ul. Grunwaldzkiej 2, który właśnie przeszedł gruntowną termomodernizację. Ale najpierw uczniowie i ich nauczyciele przeszli pochodem przez miasto do kościoła pw. Matki Bożej Bolesnej na uroczystą mszę poświęconą patronowi kraśnickiej „szóstki” św. Janowi Pawłowi II. W oddanej dwa lata wcześniej nowej hali sportowej zgromadziło się następnie kilka pokoleń „szóstkowiczów”. Przybyli dawni nauczyciele i dyrektorzy SP 6: Stanisław Speruda, Maria Chmura, Maria Siedlecka i Halina Jaworska. A także Helena Stawiarska, która jako jedna z dziewięciu nauczycielek tworzyła pierwsze grono pedagogiczne „szóstki", a właściwie... "dwójki”, bo do roku 1975 obie dzielnice miasta prowadziły osobną numerację szkół. Naprzeciwko nich usiedli najmłodsi uczniowie - pierwszoklasiści, którzy właśnie składali uroczyste ślubowanie. Zatańczony przez pierwszaków i towarzyszących im siódmoklasistów wspaniały polonez na 70 par na długo pozostanie w pamięci nie tylko wykonawców, ale i oklaskujących widowisko rodziców. Ważnym elementem jubileuszu był moment przekazania przez burmistrza Mirosława Włodarczyka Aktu Erekcyjnego Szkoły datowanego na dzień 30 listopada 1960 roku. Znaleziony niedawno dokument znajdował się w butelce, która uległa zniszczeniu podczas prac prowadzonych przy remoncie szkoły. Na szczęście sam dokument o wielkości 85 cm x 20 cm zachował się w doskonałym stanie. Teraz przechowywany w specjalnie do tego celu przygotowanej tubie ze stali nierdzewnej został wręczony obecnemu dyrektorowi „szóstki” Wojciechowi Stopie. „55 lat” - skandował szkolny chór, gdy uczestnicy uroczystości pozowali do wspólnego pamiątkowego zdjęcia. Przed coraz piękniejszą SP 6 (burmistrz Włodarczyk obiecał w nadchodzącym roku budowę nowych boisk sportowych) jeszcze niejeden jubileusz.

Miasto Kraśnik

Historyczna sensacja w SP 6