Międzypokoleniowe warsztaty

W dniach 13, 15 i 16 grudnia 2019 r. panie z grupy samopomocowej „Niezapominajki” – na zaproszenie Rady Rodziców przy Szkole Podstawowej Nr 6 prowadziły międzypokoleniowe warsztaty z rękodzieła. Tematem przewodnim spotkań było tworzenie ozdob świątecznych z papieru. Każdy uczestnik warsztatów wykonał bombkę, rybkę z orzeszkiem oraz papierowego mikołaja. Zaangażowanie dzieci przy tworzeniu ozdób było bardzo duże. Ze skupieniem sklejały poszczególne elementy, oczekując na efekt końcowy. W momentach, kiedy nie mogły sobie poradzić z wykonaniem ozdoby mogły liczyć na pomoc rodzica lub dziadka. Międzypokoleniowe tworzenie ozdób świątecznych przyniosło obu stronom mnóstwo frajdy i satysfakcji. Jak się okazuje, mimo różnicy wieku mamy wiele wspólnych zainteresowań i możemy spędzać czas razem z obopólną korzyścią. Na zakończenie warsztatów każde dziecko otrzymywało certyfikat kreatywnego artysty, wręczony przez Panią Dyrektor, Przewodniczącą Rady Rodziców i Panią z grupy „Niezapominajki”.