PROJEKT „UMIEM PŁYWAĆ”

Uczniowie klas pierwszych naszej szkoły od marca 2023 r. brały udział w finansowanym przez Ministerstwo Sportu i Turystyki Projekcie powszechnej nauki pływania pn. „Umiem pływać”. Organizatorem tego projektu był Uczniowski Klub Pływacki Fala Kraśnik, a Patronat objął Burmistrz Miasta Kraśnik Wojciech Wilk.

Całość przeprowadzono w dwóch edycjach:

I. Edycja zimowo-wiosenna która trwała od 1 marca do 31 maja 2023 r.

Udział w tej edycji wzięły klasy:

• I A (obecna II A) - opiekunem grupy była Pani Elżbieta Wezgraj, a prowadzącym zajęcia Pan Jerzy Nowak
  • I B (obecna II B) - opiekunem grupy była Pani Anna Jasińska, a prowadzącym zajęcia Pani Katarzyna Hajdenraich
  • I C (obecna II C) - opiekunem grupy była Pani Anna Bielecka, a prowadzącym zajęcia Pani Iwona Kułaga

II. Edycja jesienno-zimowa od 11 września do 30 listopada 2023 r.

Udział w tej edycji wzięły klasy:

•        I A - opiekunem grupy była Pani Estera Pytel, a prowadzącym zajęcia Pani Iwona Kułaga
  •      I C - opiekunem grupy była Pani Barbara Zielińska, a prowadzącymi zajęcia: Pan Jerzy Nowak oraz Pani Zuzanna Mazurek-Frankowska

Zajęcia nauki pływania były zajęciami dodatkowymi, odbywającymi się̨ poza obowiązkowymi zajęciami szkolnymi. Pływanie stanowi jeden z najważniejszych czynników w systemie wychowania fizycznego dzieci i młodzieży. Pozwala poprawić́ stan zdrowia oraz umożliwia wielostronną działalność́ rekreacyjną. Pływając hartujemy ciało, wzmacniamy mięśnie i stawy, doskonalimy układ krążenia i oddychania. Pływanie stwarza dogodne warunki dla postępowania rehabilitacyjnego.

Uczniowie bardzo chętnie uczestniczyli w zajęciach i robili widoczne postępy! Na zakończenie projektu otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz spędzili miło czas bawiąc się i odpoczywając na strefie rekreacyjnej pływalni:)

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć!