W dniu 16.11.2017 na obiektach MOSiR w Kraśniku odbyły się zawody sportowe w terenowych biegach przeszkodowych "Aktywne Dziecko - Mistrzostwa Challenge". Organizatorem zawodów było Stowarzyszenie biegów przeszkodowych, terenowych i ekstremalnych. Mali sportowcy ze Szkół Podstawowych nr 5 i nr 6 w Kraśniku tworząc reprezentację miasta rywalizowali z miastem Stalowa Wola. Profesjonalnie przygotowana trasa biegowa doświadczyła wielu sportowych emocji i niezapomnianych wrażeń wśród dzieci i ich opiekunów. Miasto Kraśnik po zaciętej rywalizacji zwyciężyło w klasyfikacji generalnej zawodów. Kraśnik zwyciężał drużynowo w kategoriach klas IV i indywidualnych startach, natomiast Stalowa Wola w kategorii V i VI klas drużynowo. Opiekunami podczas zawodów byli nauczyciele wychowania fizycznego: Pani Danuta Niezgoda, Pan Konrad Szmyrgała, Pan Daniel Szewc, Pan Michał Wojcieszkiewicz.
Wyniki indywidualne:
Klasy IV dziewczęta i chłopcy:
I miejsce - Milena Sosnówka - SP 5 Kraśnik.
I miejsce - Kamil Opoka - SP 6 Kraśnik.
Klasy V dziewczęta i chłopcy:
I miejsce - Maja Ryfka - SP 5 Kraśnik.
I miejsce - Dominik Kremlarz - SP 5 Kraśnik.
Klasy VI dziewczęta i chłopcy:
I miejsce - Kaja Kowalski - SP Stalowa Wola.
I miejsce - Mateusz Latosiewicz - SP 5 Kraśnik.
W reprezentacji Szkoły podstawowej wystartowali w poszczególnych kategoriach:
Klasy 4: Sandra Ostrowska, Natalia Tomaszewska, Julia Wicik, Paulina Żuber, Kamil Opoka, Marcel Samolej, Kacper Pęczkowski, Jan Szymula.
Klasy 5: Martyna Piskór, Monika Wojciechowska, Oliwia Siekaczyńska, Martyna Siczek, Izabella Bis, Gabriel Cieślik, Oliwier Starobrat, Jakub Witek, Hubert Łukasiwicz.
Klasy 6: Kornelia Pogoda, Aleksandra bis, Natalia Latos, Aleksandra Staroch, Kamil Góras, Jakub Szymański, Leon Swatowski, Szymon Wnuk.
Wszyscy uczestnicy biegu otrzymali pamiątkowe medale i koszulki z logiem biegu. Dodatkowo po zakończonych falach biegu czekał na nich ciepły posiłek. Należy jeszcze raz podkreślić profesjonalną pracę zespołu SPARTAN RACE, oni też spisali się na MEDAL!!!
Znakomicie przygotowany tor przeszkód przez OSP w Kraśniku również cieszył się ogromnym zainteresowaniem wśród uczestników biegu!!!
Obserwując wyniki sportowe naszych podopiecznych śmiało możemy stwierdzić, że przyczyniamy się do popularyzacji hasła znanego już w środowisku lokalnym (i nie tylko) - KRAŚNIK MIASTEM SPORTU!!!