Klasa IVA w TVP 3 Lublin

12 marca 2019 roku klasa IVA uczestniczyła w wycieczce do siedziby TVP 3 Lublin. Na miejscu na uczniów czekał przesympatyczny przewodnik, który w interesujący sposób wprowadził nas w tajniki telewizyjnego świata. Mieliśmy okazję od zaplecza zobaczyć studio telewizyjne wraz z reżyserką i lożą komentatora, podziwialiśmy także największe studio, w którym nagrywany jest m.in. program „Jeden z dziesięciu”, czy „Tu i Teraz...widzę, słucham, pytam”. Następnie wprowadzono nas do eleganckiego studia , gdzie mogliśmy zobaczyć miejsce, z którego codziennie na żywo emitowana jest „Panorama Lubelska”. Każdy z nas mógł usiąść przed kamerą i na chwilę zamienić się w prezentera telewizyjnego. Wycieczka pozwoliła nam odkryć ułamek tajemnic telewizyjnych oraz zobaczyć z bliska ciekawe miejsca, które na co dzień kryją się po drugiej stronie ekranu.

Po wizycie w telewizji wybraliśmy się do BOUNCE – jest to pierwszy w Polsce (największy w Europie!) dmuchany park rozrywki, gdzie na ponad 2800 m2 przestrzeni do zabawy mieliśmy okazję spędzić aktywnie resztę wycieczki.