Pasowanie uczniów klas pierwszych

na czytelników biblioteki szkolnej

Każdego roku uczniowie klas pierwszych w uroczysty sposób przyjmowani są w poczet bractwa czytelniczego. 5 marca 2019 r. w naszej szkole odbyło się pasowanie uczniów klas I na czytelników biblioteki szkolnej, którego dokonała p. wicedyrektor Anna Jasińska. Przed pasowaniem pierwszaki złożyły uroczystą obietnicę. Każdy uczeń otrzymał pamiątkowy dyplom i list do rodziców zachęcający do wspólnego czytania. Imprezę uatrakcyjnił występ uczniów klasy VIA, którzy pod kierunkiem p. Anny Osiak przygotowali przedstawienie pt. „Cyrk wita was”. Młodzi aktorzy zaprezentowali swój talent w sposób profesjonalny a program artystyczny był niezwykle różnorodny i pomysłowy. Dzięki naszym szkolnym artystom przebranym w piękne, barwne stroje widzowie mieli możliwość obejrzenia wielu ciekawych sztuczek. Wspaniała atmosfera cyrkowa dostarczyła wyjątkowych przeżyć oraz sprawiła, że wszyscy bawili się doskonale. Mamy nadzieję, że najmłodszym czytelnikom na długo utrwali się ten dzień w pamięci, co być może będzie zachętą do częstego korzystania z zasobów biblioteki.

pasowanie__2_.jpg