Realizacja projektu „Kolorowe i pachnące mydełka glicerynowe”

„Kolorowe i pachnące mydełka glicerynowe” pod takim hasłem w dniach od 23 maja do 5 czerwca br. w Szkole Podstawowej nr 6 w Kraśniku realizowane były bezpłatne warsztaty mydlarskie skierowane do uczniów klas I-III. Łącznie z warsztatów skorzystało 70 uczniów. Realizacja warsztatów była możliwa dzięki otrzymanemu dofinansowaniu z programu "Lubelskie Lokalnie Mikrodotacje FIO 3" ze środków Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej w ramach rządowego Programu – Fundusz Inicjatyw Obywatelskich. W wyniku realizacji warsztatów dzieci poznały znaczenie kolorów i zapachów oraz rozwinęły zdolności artystyczne. Warsztaty mydlarskie były niezapomnianą chwilą kreatywnej radości. Uczniowie pod opieką instruktora, nauczycieli-wolontariuszy miały możliwość stworzenia małych „dzieł sztuki” wykonując samodzielnie mydełka glicerynowe. Mogły wybrać jego kształt, kolor, zapach oraz dodać do niego różne elementy dekoracyjne. W warsztatach uczestniczyli również podopieczni ŚDS w Kraśniku wraz ze swoim opiekunem. Po zakończeniu warsztatów każdy uczestnik otrzymał pamiątkowy dyplom, a nauczyciele podziękowania za włączenie się w realizację w/w projektu.