Mali Przedsiębiorcy
„Pieniądze-ich autentyczność oraz bezpieczeństwo w sieci”
Kto produkuje polskie banknoty? Jakie są ich zabezpieczenia? Czy można wymienić zużyte lub uszkodzone banknoty i monety? Na wszystkie pytania Mali Przedsiębiorcy z klasy 3b uzyskali odpowiedź podczas Lekcji SKO przeprowadzonej przez przedstawicieli Banku PKO BP panią Martę Grajkowską oraz Piotra Dziurę. Podczas zajęć uczniowie praktycznie sprawdzali autentyczność otrzymanych banknotów, np. charakterystyczny papier, znak wodny. Zaproszeni goście odpowiadali także na zadane pytania dotyczące uszkodzonych lub zniszczonych pieniędzy, które w zależności od wielkości uszkodzenia nie zawsze podlegają całkowitej wymianie. Każde dziecko miało również możliwość przeliczenia pieniędzy w specjalnie przeznaczonym do tego urządzeniu. Udział uczniów w Lekcji SKO w dużej mierze poszerzył ich wiedzę w dziedzinie gotówkowych środków płatniczych, ich zabezpieczeń.
Bardzo dziękujemy za spotkanie.
Uczniowie klas drugich podczas gry „Olimpijczyk” mogli
wykazać się znajomością tabliczki mnożenia. W każdej klasie wytypowani 3 osoby,
które najszybciej i bezbłędnie rozmieściły karty Grabowskiego w skrzyneczkach.
Uczniowie biorący udział w konkursie otrzymali nagrody i gadżety sponsorowane
przez PKO Bank Polski. Upominki wręczyła wicedyrektor Małgorzata Omeljan.
Zajęcia rozpoczęliśmy od prezentacji filmu, po którym
nastąpiła rozmowa na temat operacji bezgotówkowych. Doskonale znamy sposoby
płacenia inaczej niż gotówką. Niektórzy z nas mogą dokonywać też sami tych
operacji. Wojtek zaprezentował swoją kartę i wyjaśnił, w jaki sposób rodzice
umożliwili mu dokonywanie płatności tą kartą. Czym są transakcje bezgotówkowe?
Świetnie to utrwaliliśmy podczas zabawy. Doskonale odgrywaliśmy swoją rolę,
poznawaliśmy, w jaki sposób pieniądze przechodzą do kolejnych osób czy
instytucji. Na zakończenie wykonaliśmy swoją kartę płatniczą.
„Gorączka Złota PCK”
Ruszyła 23. edycja ogólnopolskiej akcji „Gorączka Złota PCK”. Tradycyjnie w naszej szkole pojawiły się pojemniki, do których można wrzucić „złote” monety o nominałach 1, 2, 5 groszy. Zebrane w ten sposób środki pomogą sfinansować letni wypoczynek, zakup szkolnych wyprawek i pomocy edukacyjnych dla potrzebujących dzieci.
czyli odkładając nawet bardzo drobne kwoty, można uzbierać naprawdę sporą sumkę. Przekonali się o tym uczniowie klasy I c, którzy systematycznie oszczędzali pieniążki w swojej klasowej "Śwince Skarbonce". Uzbieraną kwotę wydali na wspólne lody. Warto było, lody były pyszne!
Brawo Wy!
Uczniowie klas I-III przystąpili w miesiącu marcu 2023 r. do organizowanego na terenie szkoły konkursu „Zielony ogródek”. W ramach konkursu uczniowie założyli w salach lekcyjnych hodowlę roślin. W ten sposób mogli rozwijać swoje zainteresowania przyrodnicze. Wyhodowane rośliny mogli wykorzystać jako dodatek (źródło witamin) do kanapek (drugiego śniadania) lub ozdoby wielkanocnego stołu podczas klasowych spotkań wielkanocnych. Nagrodą dla uczniów za wkład i pracę przy pielęgnacji klasowych ogródków były dyplomy i konewki. Sponsorem nagród była Szkolna Kasa Oszczędności. Gratulujemy!!!
Jednym z działań Światowego Tygodnia Pieniądza był udział Małych Przedsiębiorców w konkursie "Projekt Skarbonka". Uczestniczyli również w grach o tematyce finansowej Rodzina Pieniążków, podczas czasu wolnego na przerwach mają możliwość doskonalić umiejętności sprzedaży i zakupu różnych produktów.
Nagrody zostały ufundowane przez Bank PKO SA.
Poznaliśmy walutę polską, a więc kolejne zajęcia praktyczne z pieniążkami. Dzięki uprzejmości pani Doroty Surdackiej właścicielki naszego sklepiku szkolnego mogliśmy dokonywać zakupu i sprzedaży różnych towarów. Na początku dowiedzieliśmy się, co możemy kupić w sklepiku, który towar jest najtańszy, a który najdroższy. Zakupy i sprzedaż, oczywiście z pomocą pani Dorotki wychodziły nam profesjonalnie. Bardzo nam się zajęcia podobały. Dziękujemy pani Dorotce za tak cenną dla nas lekcję.
Na zajęciach dokonywaliśmy analizy zakupów dokonanych w naszych rodzinach w ciągu tygodnia. Wymienialiśmy najtańsze i najdroższe produkty. Zapisywaliśmy i porównywaliśmy ceny kilku towarów, które kupujemy najczęściej. Oj, było ich dużo, różniły się między sobą. Szukaliśmy przyczyny tak różnych cen tego samego towaru (np. ten sam towar ma różne ceny w zależności od sklepu).
Czy za pieniądze można wszystko kupić?
Zadaniem każdej grupy było ustalenie cen otrzymanych towarów, a także dorysowanie własnych propozycji produktów. Następnie umieszczaliśmy je na półkach sklepowych. Jak się okazało, każda grupa miała inny pomysł. Jedni układali towary od najtańszego do najdroższego, inni uczniowie grupowali według rodzaju, stopnia skomplikowania lub przydatności. Najważniejsze, że półki sklepowe zapełnione.
Na kolejnych zajęciach z przedsiębiorczości uczniowie zapoznali się z wizerunkiem polskich monet i banknotów. Omawiali ich kształt, wygląd oraz odszukiwali na banknotach zabezpieczenia, np. znak wodny, metalizowaną nitkę zabezpieczającą. Dzięki Otylii i Wojtkowi mogli obejrzeć monety i banknoty polskie, które już wyszły z obiegu. Podczas zabaw z wykorzystaniem kasy utrwalali nominały monet i banknotów.
SKO KONTO DLA UCZNIA
Zapraszamy uczniów naszej szkoły do oszczędzania na indywidualnych kontach SKO! Dlaczego warto?
SKO Konto dla Ucznia umożliwia indywidualne gromadzenie i przechowywanie środków pieniężnych przez dzieci w wieku 6-13 lat uczestniczące w programie SKO:
Dostęp do konta jest możliwy również za
pośrednictwem serwisu bankowości elektronicznej iPKO (www.ipko.pl) dla
uprawnionych Opiekunów SKO oraz przedstawicieli ustawowych (rodziców) albo
opiekunów prawnych posiadających
w PKO Banku Polskim produkt z usługami bankowości elektronicznej (po złożeniu
odpowiedniej dyspozycji).
Forma rozliczeń: bezgotówkowo z możliwością dokonywania wpłat i wypłat gotówkowych w szkole u Opiekuna SKO* lub w Oddziale Banku.
Drogi Rodzicu! Jeśli chcesz, by Twoje dziecko uczyło się systematycznego oszczędzania, wypełniasz Oświadczenie o przystąpieniu dziecka do SKO (dostępne za pośrednictwem szkoły) i przekazujesz je nauczycielowi (Opiekunowi SKO).
Szczegółowych informacji udzielają szkolni
opiekunowie SKO:
p. Anna Jasińska oraz p. Renata Nowak
Zwiększa się naszej SKO paczka - bo od dzisiaj gościmy
w niej każdego pierwszaczka.
Pod takim hasłem odbyło się 2 marca 2020 r. spotkanie
dla najmłodszych uczniów. Gościliśmy na nim przedstawiciela PKO BP S.A. Marzenę Szymańską oraz dyrektor szkoły Monikę
Kuśmierz. Uczniowie klas I zapoznali się z działalnością SKO w naszej szkole oraz dowiedzieli się, w jaki sposób mogą założyć internetowe
Konto dla Ucznia. Nasza szkoła już od wielu lat wykazuje się aktywnością i
pomysłowością w popularyzacji oszczędzania, czego dowodem jest otrzymana po raz
kolejny III nagroda w Etapie Regionalnym Konkursu dla Szkolnych Kas
Oszczędności. Spotkanie uprzyjemnił występ uczniów klasy I b. Na zakończenie
każdy z pierwszaczków otrzymał upominki ufundowane przez PKO BP S.A.
Szkolne Kasy Oszczędności to najstarszy i największy w Polsce program edukacji finansowej. Serwis internetowy SKO to jedyny w Polsce serwis bankowości internetowej dla dzieci. Państwa dziecko zyska możliwość:
· -dostosowania wyglądu serwisu do swojego wieku i gustu,
· -zdobywanie odznak - które są świetną mobilizacją do oszczędzania,
WEJDŹ NA STRONĘ www.sko.pkobp.pl
OSZCZĘDZANIE Z SKO ZAPROCENTUJE W PRZYSZŁOŚCI!
DZIĘKI UDZIAŁOWI W PROGRAMIE PAŃSTWA DZIECKO:
· -wyrobi w sobie nawyk świadomego oszczędzania nawet małych kwot,
· -nauczy się zarządzać swoim minibudżetem,
· -nabędzie praktycznych umiejętności, jak korzystać z konta bankowego.
NOWE SKO TO:
· -program dedykowany uczniom od 6 do 13 roku życia,
· -serwis bankowości elektronicznej, zrozumiały, bezpieczny i atrakcyjny graficznie dla dzieci,
· -legitymacja SKO dla dziecka, stworzona na wzór karty płatniczej.
· -bezpieczne – możliwość wypłaty pieniędzy z konta jedynie przez rodziców lub za pośrednictwem nauczyciela,
· -bezpłatne – założenie i prowadzenie konta nie wiążą się z żadnymi dodatkowymi kosztami,
· -bezkonkurencyjne – pierwszy serwis tego rodzaju w Polsce i unikalny projekt o tym charakterze w skali Europy,
· -bardzo dobrze oprocentowane – 2,5% w skali roku do 2500 zł oraz 0,50% od nadwyżki ponad 2500 zł
Rok szkolny 2016 / 2017
Klasa I a
Klasa I b
Zapraszamy do galerii zdjęć tutaj
KONKURS - Zaprojektuj grafikę na T- shirt i wygraj aparat
- Tym razem projektowaliśmy nadruki na podkoszulki. Mogły to być grafiki, szkice czy napisy, które były uzupełnieniem hasła: "Oszczędzam na...". Organizatorem konkursu jest PKO Bank Polski ( czasopismo ekonomiczne dla najmłodszych Brawo Bank).
Rok szkolny 2015 / 2016
- Inicjatywa i pomysłowość w naszej szkole w samodzielnym wypracowaniu dochodów.
Sprzedaż ozdób świątecznych - świetlica szkolna.
Sprzedaż wykonanych przez uczniów stroików świątecznych - opiekun pani Renata Krzysztoń.
Sprzedaż świątecznych ozdób i choinek - rodzice klasy IIIa.
- III nagroda
w Etapie Regionalnym Konkursu
dla Szkolnych Kas Oszczędności
za rok szkolny 2014 / 2015!
- 3 XI 2015 r. uczniowie klasy V d i II d przygotowali dla kolegów klas pierwszych inscenizację "Ziarnko do ziarnka". W piosenkach i krótkich scenkach przedstawili co i jak można oszczędzać. Na spotkaniu gościliśmy przedstawiciela Banku PKO BP panią Marzenę Szymańską, która zapoznała uczniów klas I z internetowymi kontami SKO. Otrzymali oni również drobne upominki i słodycze sponsorowane przez Bank PKO BP.
- Tradycyjnie październik jest miesiącem oszczędzania. W tym okresie w naszej szkole odbywają się zajęcia dotyczące oszczędności, kont bankowych i postaw przedsiębiorczości.
- Poradnik ekonomiczny dla najmłodszych "Brawo Bank" ogłasza konkurs, w którym możecie przedstawić swoje marzenia (spełnione i te, które byście chcieli spełnić) realizowane dzięki własnym oszczędnościom. Technika jest dowolna. Najciekawsze prace zostaną nagrodzone. Prace składamy do opiekunów SKO p. Renata Nowak, p. Anna Jasińska do 8 listopada 2015 r.. Regulamin konkursu znajduje się na http://bankomania.pkobp.pl/dlanajmłodszych/konkursy/marzenia-z-sko-i-pko-junior/
Uczniowie klasy I c
Uczniowie klasy I d
Uczniowie klasy I b
Uczniowie klasy II a
Uczniowie klasy II d
Uczniowie klasy III c
Rok szkolny 2014 / 2015
- Tydzień później uczniowie byli na wycieczce w Banku PKO BP. Pani Marzena Szymańska zapoznała ich z działalnością tej instytucji. Poznali na czym polega praca w banku, w jaki sposób pakuje się monety i banknoty. Uczniowie poznali monety i banknoty, których używało się we wcześniejszych latach. Pani Marzena podkreśliła znaczenie konta bankowego i karty bankomatowej we współczesnym świecie. Nieaktualne karty mogli zniszczyć w specjalnej niszczarce. Za pomocą specjalnego urządzenia sprawdzali, czy dany banknot nie jest fałszywy. Na zakończenie otrzymali super gadżety oraz baloniki z logo banku.Bardzo dziękujemy za zdobyte wiadomości i miłe przyjęcie!
- W klasie Id odbyły się zajęcia, na których dzieci poznały historię pieniądza "Jak to dawniej bywało ...", a także obecne sposoby i sytuacje, w których posługujemy się pieniędzmi. Podczas zabawy "W banku" utrwalały takie pojęcia, jak: konto, wpłata, wypłata, przelew, kredyt, dług, pożyczka. Odczytywały nominały na banknotach i monetach. Nie zabrakło też dyskusji o wartości oszczędnego gospodarowania pieniędzmi i dostosowania potrzeb do sytuacji ekonomicznej rodziny.
- Uczniowie naszej szkoły wraz z wychowawcami wykazują się pomysłowością w poszukiwaniu źródeł dochodu. Nauczyciele świetlicy ze swoimi podopiecznymi przygotowali przepiękne ozdoby choinkowe, które można było kupić na Kiermaszu Świątecznym. Choinki, stroiki świąteczne przygotowali również uczniowie klasy integracyjnej II a.
-
„Ziarnko do ziarnka” – taki tytuł miała inscenizacja przygotowana przez klasę I d dla uczniów klas pierwszych i zerówki. W spotkaniu uczestniczyła pani Marzena Szymańska – przedstawiciel PKO Bank Polski S.A. oraz dyrektor szkoły Wojciech Stopa. Uczniowie w krótkich scenkach oraz piosenkach zachęcali kolegów do oszczędzania w SKO. Opowiadali również o internetowych rachunkach SKO Konto dla Ucznia, na których gromadzą swoje pieniądze. Nasza szkoła już od wielu lat wykazuje się aktywnością i pomysłowością w popularyzacji oszczędzania, czego dowodem jest otrzymana właśnie III nagroda w Etapie Regionalnym Konkursu dla Szkolnych Kas Oszczędności. Na zakończenie spotkania pierwszaki otrzymały drobne upominki ufundowane przez PKO BP SA.
Nasi koledzy i koleżanki z zerówki.
Klasa I a
Klasa I b
Klasa I c
Klasa I d
Klasa I e
| |||||
Rok szkolny 2013 / 2014
Konkurs!
"Światowy Dzień Wody"
- 22 marca obchodzimy Światowy Dzień Wody. To okazja nie tylko do świętowania ale i do zastanowienia się nad tym ile i do czego zużywamy wodę? Czy wykorzystujemy ją z rozwagą? Jakie ma ona znaczenie dla nas, roślin, zwierząt i całego ekosystemu. Warto abyśmy wszyscy docenili jej wartość i rolę w naszym życiu. Każdy z nas bez względu na dzień może rozpocząć działania zmierzające do jej oszczędzania i zachęcić do tego innych. Z tym tematem wiąże się nasz kolejny konkurs. Zaprojektujcie plakat i wymyślcie hasło, które będą promować oszczędzanie wody w domu, szkole, mieście, a może nawet na całym świecie. Z pewnością i tym razem Wasza wyobraźnia podpowie Wam pomysły na to jak oszczędzać wodę, a może już macie w głowie projekt plakatu i hasło? Najciekawsze plakaty nagrodzone będą zestawami malarskimi. Na Wasze prace czekamy do 14 maja. - "Brawo Bank".
- W naszej szkole uczniowie wraz z nauczycielami mają wiele ciekawych pomysłów na wypracowanie dochodów.
Akcja "Psiaki - Pluszaki"
Zapraszamy do udziału w konkursie "Pytanie na Szkolnych Blogach".
Więcej informacji na stronie SKO-www.pkobp.pl
Konkurs czasopisma Brawo Bank "Maska karnawałowa"
Termin nadsyłania prac upływa 28 lutego 2014 r. Więcej informacji u opiekunów SKO.
-
„Ziarnko do ziarnka” – taki tytuł miała inscenizacja przygotowana przez klasę III b dla uczniów klas pierwszych i zerówek. W spotkaniu uczestniczyła pani Marzena Szymańska – przedstawiciel PKO Bank Polski SA. Uczniowie klasy trzeciej zachęcali swych młodszych kolegów do oszczędzania w SKO. Opowiedzieli o swoich internetowych rachunkach SKO Konto dla Ucznia, na których gromadzą swoje pieniądze. Na zakończenie pierwszaki otrzymały drobne upominki ufundowane przez PKO BP SA.
klasa Ic
klasa I d
A oto nasi najmłodsi koledzy:
Konkurs plastyczny w czasopiśmie Brawo Bank
"Akcja segregacja"
Segregowanie śmieci jest bardzo ważną sprawą. Wrzucając odpady do właściwych kontenerów umożliwiamy ich wtórne przetworzenie i chronimy środowisko. Namalujcie, narysujcie lub przedstawcie w formie kolażu plakat promujący segregację śmieci w waszej okolicy. Na prace czekamy do 12 listopada. Autorzy najciekawszych prac otrzymają Ipody Shuffle. Więcej informacji u opiekunów SKO lub wychowawcy klasy.
A oto nasze prace:
Uczniowie klasy III b
Kinga Zając - uczennica klasy III a
- Uczniowie naszej szkoły brali udział w akcji "Sprzątanie świata". Zadbaliśmy o porządek wokół naszej szkoły, a także na terenie pobliskiego lasu. Chcielibyśmy, aby każdy z nas pamiętał o wrzucaniu śmieci do specjalnych pojemników.
Rok szkolny 2012 / 2013
NOWA OFERTA SKO!
Nowa oferta SKO składa się z pakietu kont skierowanych do:
- szkół ((SKO Konto dla Szkoły, SKO Konto Plan Szkoły)- konta umożliwiające obsługę kont SKO dla ucznia oraz zbierania środków wspólnych uczniów oraz szkoły.
- Dla uczniów (SKO Konto dla Ucznia) - umożliwiające gromadzenie i przechowywanie środków pieniężnych przez dzieci w wieku 6-13 lat będące członkami SKO.
- Dla rad rodziców (SKO Konto dla Rady Rodziców, SKO Konto Plan Rady Rodziców) - konta umożliwiające zbieranie środków na określone przez Radę Rodziców cele.
Przeznaczeniem SKO Konta dla Ucznia jest indywidualne gromadzenie i przechowywanie środków pieniężnych przez dzieci w wieku 6-13 lat będących członkami SKO oraz korzystanie z innych usług bankowych oferowanych przez PKO Bank Polski SA i udostępnionych dla SKO Konto dla Ucznia.SKO Konto dla Ucznia udostępnione jest w:- Serwisie internetowym SKO (www.sko.pkobp.pl) dzieciom będącymi członkami SKO
- Serwisie bankowości elektronicznej iPKO (www.ipko.pl) uprawnionym Opiekunom SKO oraz przedstawicielom ustawowym albo opiekunom prawnym posiadającym w PKO Banku Polskim produkt z usługami bankowości elektronicznej, po złożeniu odpowiedniej dyspozycji.
Uczniów chętnych do założenia swojego internetowego KONTA SKO zapraszamy do pobrania karty zgłoszeń u opiekunów SKO.
Konkurs plastyczny "Jaki uprawiasz sport?"
- 28 listopada klasa II b przedstawiła inscenizację dla klas pierwszych "Grosz do grosza, czyli uczymy się oszczędzać". Na spotkaniu gościliśmy panią Marzenę Szymańską - przedstawiciela Banku PKO BP S.A. Starsi uczniowie poprzez swoje wypowiedzi, scenki dramowe, piosenki przekazali wiedzę na temat oszczędzania pierwszakom. Otrzymali oni również swoje pierwsze książeczki SKO. Pani Marzena Szymańska wręczyła upominki ufundowane przez PKO BP S.A uczniom najlepiej oszczędzającym w roku szkolnym 2011/12.A oto oni:
- Klaudia Sokół
- Dawid Cieślik
- Dominika Tęcza
- Pop Michał
- Kamil Pop
- Weronika Pawłasek
- Natalia Żuber
- Julia Dolan
- Jakub Biskup
- Magda Toporowska
Klasa I a
Klasa I b
- Uczniowie naszej szkoły chętnie włączają się w organizowane akcje charytatywne: "Góra grosza", "Mikołaj o Tobie nie zapomni", "Pomóż i Ty", zbierają karmę dla zwierząt w schronisku. Dbają o środowisko - zbierają makulaturę.
- Potrafią pozyskiwać dochody. Uczniowie klasy IV c wraz z wychowawcą p. R. Krzysztoń oraz p. D. Siebielec i p. R. Nowak przygotowali i sprzedawali świąteczne smakołyki, ozdoby oraz stroiki. Uzyskane fundusze zasiliły ich konto klasy w SKO. Brawo za pomysł!
- Pomysłowością w samodzielnym wypracowywaniu dochodów wykazują się szkolne organizacje SU klas IV - VI oraz Gazetka Szkolna "Szóstka". Brawo!
- SKO z uzyskanych odsetek ufundowało słodycze dla uczestników szkolnego konkursu recytatorskiego, który odbył się 8 XI 2012 r..
- Do konkursu plastycznego "Moje noworoczne postanowienie"organizowanego przez PKO BP przystąpiło 6 osób. Prace zostały przesłane do siedziby banku w Warszawie.
Uczennice z klasy III a
- SKO w naszej szkole przystąpiło do konkursu "Zimowe Oszczędzanie z SKO". Trwa on od 13 lutego 2013 r. do 31 marca 2013 r.. Konkurs ma na celu szerzenie w szkołach podstawowych idei oszczędzania i przedsiębiorczości w ramach Szkolnych Kas Oszczędności. O końcowym sukcesie szkoły decydować będą efekty popularyzacji SKO w danej szkole, czyli:-liczba dzieci oszczędzających w SKO w danej szkole,-suma środków zaoszczędzonych na rachunkach SKO uczniów w danej szkole.Więcej informacji na stronie www.pkobp.pl.
Rok szkolny 2011/2012
Rozpoczął się nowy rok szkolny, a więc czas zacząć oszczędzać w naszej Szkolnej Kasie Oszczędności. Szkoła jak co roku przystąpiła do Ogólnopolskiego Konkursu dla Szkolnych Kas Oszczędności, którego celem jest edukacja ekonomiczna dzieci i młodzieży w zakresie różnych form oszczędzania oraz nawyku świadomego oszczędzania.
"Plakat promujący oszczędzanie" - taki tytuł miał konkurs plastyczny, w którym braliśmy udział. Najciekawsze prace zostały przesłane na adres organizatora, którym jest PKO BP S.A z siedzibą w Warszawie. Regulamin konkursu plastycznego "Plakat promujący zdrowie" można odnaleźć w ekonomicznym poradniku dla dzieci "Brawo Bank" nr3/2011, który znajduje się w naszej czytelni. Czekamy na ogłoszenie wyników.
"Grosz do grosza, czyli uczymy się oszczędzać"
klasa Ia
klasa I b
klasa Ic
klasa I d
Inicjatywa i pomysłowość w samodzielnym wypracowywaniu dochodów.
- Jak co roku nasi uczniowie klas starszych wraz z nauczycielami przyrody przygotowali kiermasz świątecznych stroików. Gratulujemy pomysłu na świetny pomysł uzyskiwania dochodów.
Również dzieci i nauczyciele ze świetlicy mogli pochwalić się zaradnością w uzyskiwaniu dochodów. Kiermasz ozdób świątecznych przykuwał uwagę wielu osób. Zebrali 284 zł, które zostały przeznaczone na zakup pomocy dydaktycznych. Brawo!
Pomagamy innym!
- Uczniowie naszej szkoły angażują się w akcje charytatywne, np. "Pomóż i Ty"
akcję "Góra grosza"
Zbieramy również karmę dla zwierząt w pobliskim schronisku.
Propagowanie form oszczędności rzeczowej.
- zbieramy makulaturę
- Ze środków uzyskanych z odsetek dofinansowaliśmy w tym semestrze szkolny konkurs recytatorski oraz zakup słodyczy dla uczestników "Ferii na wesoło".
Rok szkolny 2010/2011
Rozpoczynamy oszczędzanie w nowym roku szkolnym, ale jeszcze krótko podsumujmy ubiegły rok. W roku szkolnym 2009/2010 ( dane z kwietnia ) zaoszczędziliśmy 7 100 zł. Jest to o 2 100 zł więcej niż w roku poprzednim. Do najlepiej oszczędzających klas w roku szkolnym 2009/2010 należały:
- klasa III A - 5 108,48 zł
- klasa II B - 4 344,30 zł
- klasa I A - 2 322,05 zł
- klasa III D - 1 271,46 zł.
- 27.X.2010 r. odbył się konkurs recytatorski klas II -III ( I etap ). Uczestniczyło w nim 26 uczniów. Komisja miała niełatwe zadanie wyłonienia najlepszych recytatorów. Ze zgromadzonych na książeczce odsetek mogliśmy zasponsorować ten konkurs. Uczestnicy otrzymali słodycze i drobne gadżety otrzymane od banku PKO BP Gratulujemy wszystkim recytatorom!
Zwiększa się naszej SKO paczka - bo od dzisiaj gościmy w niej każdego pierwszaczka.
Pod takim hasłem odbyło się 5 listopada 2010 r. spotkanie dla najmłodszych uczniów. Uczniowie klas I zapoznali się z działalnością SKO w naszej szkole. Na co i w jaki sposób mogą oszczędzać podpowiedzieli im uczniowie klasy III b w inscenizacji "Grosz do grosza, czyli uczymy się oszczędzać". Na zakończenie każdy z pierwszaczków otrzymał książeczkę SKO. Pani wicedyrektor Janina Kędziora wręczyła również nagrody ufundowane przez Bank PKO S.A uczniom najlepiej oszczędzającym w ubiegłym roku szkolnym. Do najlepiej oszczędzających osób należą:
- Paulinka Bańka III b
- Gabriela Kotlińska III b
- Gębala Jakub II a
- Opoka Wiktor II a
- Biskup Paulina II a
- Łukasiewicz Karolina III b
- Wiśniewski Karol III b
- Machulska Ada II b
- Matuszkiewicz Ania IIIb
- Bartoś Kamil II b
- Gębala Monika II a
- Kuśmierz Marcel II b
Klasa I b
Klasa I c
Konkurs Świąteczny Sezam
W dniach 14.XII - 22.XII 2010 r. nasza szkoła uczestniczyła w Konkursie Świąteczny Sezam organizowanym przez PKO BP SA. Celem konkursu była edukacja ekonomiczna dzieci i młodzieży w zakresie różnych form oszczędzania, wyzwoleniu inicjatywy i pomysłowości w samodzielnym wypracowywaniu dochodów. Kiermasz szkolny miał trzy poziomy realizacji:
- Konkurs na Kartkę Świąteczną
- Kiermasz Świąteczny Sezam
- Program artystyczny
| |
| |
- SKO w miarę możliwości wspiera organizowane konkursy szkolne. Uczestnicy
Rok szkolny 2007 / 2008
Działalność w bieżącym roku szkolnym Szkolna Kasa Oszczędności rozpoczęła od inscenizacji dla klas pierwszych "Czy warto oszczędzać?". Przygotowali ją uczniowie z kółka teatralnego z klasy III b. Każdy pierwszak otrzymał swoją pierwszą książeczkę SKO. I od tej pory: Zwiększyła się oszczędzających paczka,bo zagościła SKO książeczka u każdego pierwszaczka.
| | ||
Klasa I c |
Klasa I b |
Klasa I a | Klasa I d |
4 II 2008 r odbyły się eliminacje klas III do VII Wojewódzkich Mistrzostw w Tabliczce Mnożenia. SKO włączyła się do tej imprezy sponsorując uczestnikom słodycze.
Rok szkolny 2006/2007
Październik - miesiącem oszczędności!
Tradycyjnie zawsze w tym miesiącu do naszej Szkolnej Kasy Oszczędności dołączają pierwszaki. I tak było w tym roku. Uczniowie klasy II b przygotowały inscenizację "Złotówka do złotówki", w której przedstawiły jeden ze sposobów oszczędzania. Nasi najmłodsi otrzymali od swoich kolegów książeczki oraz ładny kalendarz na obecny rok szkolny ufundowany przez Bank PKO SA.
Gratulujemy!
Uczniowie otrzymali upominki ufundowane przez Bank PKO S.A.
A oto jak przedstawiają się klasy:
I miejsce klasa IIIa 1880,76 zł - wych.Bożena Dziewulska
II miejsce klasa III c 1580,00 zł - wych. Agnieszka Nafalska
III miejsce klasa IIIb 806,53 zł - wych. Grażyna Wojtak
IV miejsce klasa IIb 675,46 zł - wych. Anna Jasińska
W tym roku drużyna zuchowa z klasy IIIa "Odważni odkrywcy" przystąpiła do konkursu "Dziś oszczędzam w SKO - jutro w PKO"!
Minął I semestr roku szkolnego. Czas na podsumowanie stanu oszczędności w naszej szkole. SKO w minionym semestrze wspierała niewielkimi kwotami z zarobionych odsetek zimowiska i szkolny konkurs recytatorski. Rozpoczęliśmy również zbiórkę makulatury.
Wśród klas młodszych do najlepiej oszczędzających w I semestrze należą:
Trzecie klasy prowadzą również, jeżeli chodzi o wkład na klasowej książeczce SKO:
Najlepiej oszczędzającą organizacją szkolną w tym semestrze był Samorząd Uczniowski. Poprzez różne formy uzyskiwania oszczędności np. dyskoteki zarobili 627,00 zł. Gratulujemy!