Szkoła na Widelcu

Fundacja Szkoła na Widelcu stworzyła Program Dobrze Jemy mający na celu promowanie zdrowego trybu życia, w tym zdrowych nawyków żywieniowych. Program ten skierowany jest do klas I-III szkół podstawowych. Celem jest edukacja w zakresie prawidłowego i świadomego żywienia oraz zachęcenie najmłodszych do gotowania. Materiały edukacyjne udostępniane nauczycielom przygotowane zostały we współpracy z dietetykami, pedagogami i partnerami.
W tym, jak i w zeszłym roku, nasza szkoła przystąpiła do tego projektu (IV edycji) przybliżając uczniom klas pierwszych znaczenie edukacji zdrowotnej i zdrowego odżywiania. Dzieci z wielkim entuzjazmem brały udział w zajęciach i warsztatach kulinarnych, poznając tajniki prawidłowego odżywiania się i przygotowania zdrowych posiłków.
Udział w Programie gwarantuje nie tylko zdobycie wiedzy na temat edukacji zdrowotnej, ale także daje szansę na zdobycie atrakcyjnych nagród. Jedną z nich są warsztaty kulinarne z Grzegorzem Łapanowskim, kucharzem, dziennikarzem kulinarnym, a także założycielem Fundacji Szkoła na Widelcu.