Program "Dobrze Jemy ze Szkołą na Widelcu"

Klasa 1 a z radością melduje się na pokładzie IV edycji programu propagującego zdrowe odżywianie "Dobrze Jemy ze Szkołą na Widelcu". Dzieci poznają różne sposoby na to by nasze nawyki żywieniowe i potrawy, które spożywamy stały się ciekawsze, kolorowe i przede wszystkim zdrowe.

Po powrocie do nauki stacjonarnej mogliśmy kontynuować nasze ulubione zajęcia.  Podczas kolejnej lekcji (28.01.) uczniowie z klasy 1a utrwalili informacje o zmysłach i mieli okazję je przetestować degustując prezentowane przez nauczyciela substancje o smaku: słonym, słodkim, gorzkim i kwaśnym. Wszyscy zaliczyli zadanie na 6! Następnie uczniowie poznali popularne zioła i przyprawy wykorzystywane w kuchni oraz ich zastosowanie.

Zdrowe odżywianie weszło nam w nawyk, toteż pierwszaki chętnie podjęły się kolejnego zadania i poznały zalety picia wody i zastąpienia słodkich napojów- owocową lemoniadą. Dzieci sporządziły przepyszną wodę smakową i przekonały się, że picie wody nie musi być nudne.

Było pysznie, aromatycznie i zdrowo!

ziola3.jpg