Szkoła Podstawowa nr 6 Szkołą Dialogu 2020

Szko__a_Dialogu2.png

W 2020 roku 14 szkół, 22 nauczycielek i nauczycieli, 200 uczennic i uczniów podjęło się bardzo trudnego zadania poznawania przeszłości swojej miejscowości i realizacji projektu upamiętniającego społeczność żydowską w trybie zdalnym.
Nasz projekt, uczniów Szkoły Podstawowej nr 6 został zauważony i zdobył wyróżnienie wśród szkół podstawowych.
Uczestnikom projektu udało się dotrzeć wirtualnie do świadków historii, a także przeprowadzić wywiad z historykiem-regionalistą. Stworzona została również wirtualna trasa wycieczki po miejscach związanych z ludnością żydowska w Kraśniku  i okolicach. Materiały te będą służyć całej społeczności lokalnej Kraśnika do poznawania żydowskiej historii i kultury naszego regionu.

Wyniki projektu Szkoła Dialogu 2020 przedstawia animacja:

Szko__a_Dialogu.png

Uczestnicy projektu zostali nagrodzeni upominkami: głośniki, notatniki, długopisy, albumy, notesy.

MicrosoftTeams_image__10_.png

Nagrodą główna dla uczestników jest możliwość bezpłatnego zwiedzania Muzeum Historii Żydów Polskich Polin w 2021r. Nasza szkoła natomiast zdobyła tytuł
Szkoła Dialogu 2020