Konkurs miejski “ Z kart Historii Ziemi Kraśnickiej” rozstrzygnięty!

Kolejna edycja miejskiego konkursu Z kart historii Ziemi Kraśnickiej pod patronatem Burmistrza Miasta Kraśnik Pana Wojciecha Wilka, adresowanego do uczniów klas VI-VIII za nami.

W ramach konkursu uczniowie raz w miesiącu otrzymywali pytania udostępniane im za pośrednictwem stron internetowych Szkoły Podstawowej nr 5 w Kraśniku i MBP w Kraśniku, dotyczące historii naszego miasta i powiatu, a także osób, wydarzeń oraz miejsc związanych z naszymi okolicami. Korzystając z różnych źródeł informacji: książek, czasopism, materiałów archiwalnych czy Internetu, uczestnicy konkursu szukali poprawnych odpowiedzi.

14 maja 2021 r. w Miejskiej Bibliotece Publicznej wicedyrektor naszej szkoły Pan Łukasz Jabłoński przyjął z rąk organizatorów i dyrektora MBP Pana Michała Zimowskiego nagrody i pamiątkowe dyplomy dla zwycięzcy i uczestników.

Laureatką konkursu ze Szkoły Podstawowej nr 6 została Natalia Bernat z klasy 6e

Szkołę Podstawową nr 6 reprezentowali:

Natalia Bernat kl. 6e

Martyna Jargieło kl. 6e

Mateusz Jocek kl. 8a

Aleksandra Laska kl. 6e

Edyta Lebioda kl. 8a

Julia Nowak kl. 6c

Maja Michalczewska kl. 7b

Martyna Piskór kl. 8c

Weronika Rosła kl. 6e

Julia Skibniewska kl. 7b

Kamila Skorupa kl. 8a

Aniela Żuber kl. 8a

Iga Żuber kl. 6a

MicrosoftTeams_image__10_.png

20210514_112135.jpg

Organizatorzy konkursu:

Biblioteka Szkoły Podstawowej nr 5 w Kraśniku, Archiwum Państwowe w Lublinie – Oddział w Kraśniku, Bractwo księdza Stanisława Zielińskiego, Kraśnickie Towarzystwo Regionalne, Miejska Biblioteka Publiczna w Kraśniku, Światowy Związek Żołnierzy AK.