WYCIECZKA KLAS III

Dnia 5.11.2021 r. klasy trzecie brały udział w wycieczce do Lublina. Uczniowie zwiedzili Stare Miasto z pięknymi kolorowymi, zabytkowymi kamienicami oraz wysłuchali hejnału, który w południe zabrzmiał z tarasu Nowego Ratusza w Lublinie. Następnie wszyscy udali się do Muzeum Wsi Lubelskiej, które jest jednym z większych tego rodzaju obiektów na terenie Polski. Spacerując po kompleksie dzieci miały okazję poznać historię i codzienne życie ludności Polski w dawnych czasach – ich pracę oraz zwyczaje. Uczniowie oglądali dawne zabudowania oraz poznali historię rodzin, które w nich spędziły życie.

Udział w wycieczce był możliwy dzięki przyznanym przez Ministra Edukacji i Nauki środkom finansowym w ramach przedsięwzięcia pod nazwą „Poznaj Polskę”.