„SZÓSTKA” CZYTA PRZEDSZKOLAKOM

„Czytanie przedszkolakom” to jedno z działań naszej szkoły w ramach szkolnego programu czytelniczego „Łączy nas książka”. Co roku uczniowie klas trzecich czytają młodszym kolegom z Integracyjnego Przedszkola nr 3 w Kraśniku wybrane pozycje z literatury dziecięcej. Ze względu na sytuację epidemiczną nasze spotkania są kontynuowane, ale online. Uczniowie klasy IIIB nagrywają czytane przez nich fragmenty książki Justyny Bednarek „Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek”. Przedszkolaki poznają ciekawe przygody niesfornych skarpetek poparte przekazanymi im ilustracjami i wykonanymi przez trzecioklasistów papierowych bohaterów utworu. Dzięki zdjęciom, które otrzymujemy z przedszkola, można stwierdzić, że młodsi koledzy z dużym zainteresowaniem śledzą przygody skarpetek. Uczniom z popularnej „Szóstki” cała akcja sprawia mnóstwo radości i każdy chce otrzymać przynajmniej niewielką rolę. Jest na to szansa, gdyż akcja „Czytamy przedszkolakom” będzie kontynuowana do końca roku szkolnego.