MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ LICZBY

14 marca 2022 r. w naszej szkole świętowaliśmy Dzień Liczby ∏ (Pi) w klasach IV-VIII. Na lekcjach matematyki uczniowie próbowali znaleźć rozwinięcie dziesiętne liczby Pi, kolorowali liczbę Pi przedstawiając ją w postaci barwnej spirali, układali tangramy, wycinali pętle z papieru w kolorach niebiesko-żółtych w ramach solidarności z Ukrainą, oglądali film o tej „tajemniczej liczbie”. Przygotowane przez uczniów prace plastyczne „Liczba ∏ w obrazkach” były zaprezentowane na korytarzu szkolnym i cieszyły się dużym zainteresowaniem. Liczba Pi stała się również dla niektórych uczniów naszej szkoły inspiracją - nauczyli się jej 50 początkowych cyfr po przecinku na pamięć czyli  3,14….  Obchody tego święta wzbudziły w uczniach wiele radości, pozytywnych emocji i zadowolenia.