MAMY KOTA NA PUNKCIE MLEKA

Uczniowie klas pierwszych uczestniczyli w II semestrze roku szkolnego  2021/2022 w zajęciach z projektu „Mamy kota na punkcie mleka” finansowanego z Funduszu Promocji Mleka i realizowanego  przez Polską Izbę Mleka we współpracy z Polską Federacją Hodowców Bydła i Producentów Mleka. Głównym celem projektu było wzmocnienie pozytywnego wizerunku mleka i produktów mlecznych pochodzących z Polski oraz kształtowanie zdrowych nawyków żywieniowych u dzieci już od najmłodszych lat. Uczniowie przekonali się, dlaczego warto pić mleko i jeść przetwory mleczne, zdobyli wiedzę na temat unikalnej wartości odżywczej mleka oraz roli jaką odgrywa w zachowaniu zdrowia. Przy okazji była to świetna promocja zdrowego stylu życia.