PASOWANIE NA CZYTELNIKA BIBLIOTEKI SZKOLNEJ

Październik to miesiąc, w którym obchodzony jest Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych. Z tej okazji w bibliotece szkolnej odbyło się Pasowanie uczniów klas pierwszych na czytelników. Dzieci zostały zapoznane z zasadami obowiązującymi w bibliotece oraz układem księgozbioru. Mogły naocznie przekonać się, jak wyglądają książki, których nie szanują czytelnicy. Uczniowie zadeklarowali się, że będą dużo czytać, szanować książki oraz odwiedzać często naszą szkolną bibliotekę, ponieważ w czasie spotkania uświadomili sobie, jak ważną rolę pełni książka w życiu człowieka. Dzieci wykazały się też dużą znajomością różnych bajek poprzez poprawne odgadywanie zagadek literackich. Po złożeniu obietnicy uczniowie klas pierwszych zostali oficjalnie przyjęci w poczet czytelników naszej szkolnej biblioteki. Mieli też możliwość wypożyczenia pierwszej książki a na pamiątkę tego wydarzenia wszyscy otrzymali dyplomy.
Witamy Was Pierwszaki w gronie bractwa czytelniczego i zachęcamy do pogłębiania wiedzy i rozwijania swoich zainteresowań poprzez częsty kontakt z książką.

KLASA I A

KLASA I B