WETERYNARZ – LEKARZ ZWIERZĄT

Uczniowie klasy I B na zajęciach gościli pana Grzegorza Spryszaka, który z zawodu jest weterynarzem. Podczas prezentacji uczniowie mogli obejrzeć miejsce i sprzęt do leczenia zwierząt. Dowiedzieli się również, jak opiekować się zwierzętami. Mogli obejrzeć przez mikroskop pasożyty, które powodują choroby u naszych czworonożnych przyjaciół. W czasie spotkania słuchali przez stetoskop, jak bije serduszko kotka Kitka. Kotek czuł się wśród dzieci doskonale, dał się głaskać, siedział na krzesełku, wylegiwał się na ławce. Razem z kotkiem przybyły do klasy dwa króliki. Pan Grzegorz jest również inspektorem weterynarii, czyli bada warunki, w jakich żyją zwierzęta domowe. Na zakończenie uczniowie otrzymali słodkie ciasteczka w kształcie kotka i królika.
Bardzo dziękujemy za wspaniałą lekcję, na której zdobyliśmy wiele ciekawych informacji dotyczących naszych pupili.