SPOTKANIE AUTORSKIE Z WOJCIECHEM CESARZEM

W dniu dzisiejszym w Filii nr 1 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Kraśniku odbyło się spotkanie z artystą grafikiem, współautorem książek o przygodach psa Wintera – Panem Wojciechem Cesarzem. Wspólnie z Katarzyną Terechowicz pisze książki dla dzieci i dorosłych. Ich książka „Pamiętnik grzecznego psa” zdobyła nagrodę w Konkursie Literackim im. Astrid Lindgren, była nominowana do Nagrody Literackiej im. Kornela Makuszyńskiego i umieszczono ją na Złotej Liście Fundacji ABCXXI - Cała Polska czyta dzieciom.
Myślą przewodnią spotkania było motto - „Zwierzę nie jest rzeczą”.
W spotkaniu uczestniczyli między innymi uczniowie z klasy IIIA integracyjnej ze Szkoły Podstawowej nr 6 w Kraśniku. Najpierw dzieci obejrzały prezentację multimedialną dotyczącą ras psów. Dowiedziały się o psich zwyczajach, przeznaczeniach psów oraz różnych zachowaniach tych pupili. Uczyły się także rozpoznawania psich emocji. Oczywiście nie zabrakło głośnego czytania fragmentu książki „Wakacje grzecznego psa”.
Na zakończenie spotkania Pan Wojciech Cesarz odpowiadał na zadane pytania, a następnie podpisywał zakupione przez dzieci książki.
Miejmy nadzieję, że ciekawe opowieści autora oraz piękne, kolorowe książeczki zachęcą dzieci do lektury.