TYDZIEŃ DLA ZIEMI

W dniach 24-28 kwietnia obchodziliśmy w szkole „Tydzień dla Ziemi”. Nasze działania miały na celu propagowanie postaw proekologicznych i służyły pogłębianiu wiedzy na temat ochrony przyrody. Były okazją do wykazania się inicjatywą i kreatywnością, zdobycia nagród w konkursach i wspólnej zabawy.

W poniedziałek uczniowie z klasy VII i VIII wzięli udział w V Powiatowym Konkursie Krajoznawczym „Moja Polska”, zorganizowanym przez Zespół Szkół nr 2 oraz Starostwo Powiatowe w Kraśniku. We wtorek i w środę odbyły się warsztaty ekologiczne „Śladami naszych odpadów” dla uczniów klas IV i V, prowadzone przez edukatorów z firmy Ekoland. W czwartek uczniowie z klasy VI B i VI C przygotowali apel pod hasłem „Śmieci mniej – Ziemi lżej”. Uroczystość uświetnił pokaz eko-mody, na którym zaprezentowano stroje wykonane z materiałów pochodzących z recyklingu. Apel zakończył się rozdaniem dyplomów i nagród zwycięzcom konkursu na plakat ekologiczny „Gdy Ziemia woła nie” oraz konkursu plastycznego  „Coś z niczego, czyli moja zabawka z plastikowej butelki”. W piątek uczniowie klas I-IV odwiedzili wystawę zwierząt hodowanych w domu pod tytułem „Nasi ulubieńcy”, przygotowaną przez uczniów klas starszych.

Mamy nadzieję, że ten wspólnie spędzony czas przyniesie wszystkim wiele korzyści. Uświadomi nam, że żyjemy na planecie, od której zależy nasze zdrowie i skłoni do refleksji nad przyszłością naszej planety a więc nas samych.