WYCIECZKA DO PCN ŁUKASIEWICZ

21 czerwca uczestnicy koła algorytmicznego oraz zajęć robotyki odwiedzili Podkarpackie Centrum Nauki „Łukasiewicz”. Jest to miejsce dające nieograniczoną przestrzeń dla umysłu, pobudzające wyobraźnię i ciekawość. Uczniowie mieli możliwość do woli eksperymentować, testować, pytać, doświadczać i rozwijać naukowe zainteresowania za pomocą prawie 200 interaktywnych ekspozycji pogrupowanych w tematyczne wystawy: lotnictwo, kosmonautyka, jakość życia, informatyka, telekomunikacja, człowiek oraz otaczająca go przyroda. W międzyczasie czekały na dzieci zorganizowane zajęcia z robotyki, na których każdy uczestnik zbudował a następnie zaprogramował most zwodzony, który przy użyciu czujnika podnosił się i opuszczał. Wszyscy wrócili do domu zadowoleni oraz pełni nowej wiedzy. Wycieczka została zorganizowana ze środków projektu Centrum Mistrzostwa Informatycznego.

1__14_.jpg