EDUKACJA Z WOJSKIEM

27 maja 2024 r. klasa VI C uczestniczyła w pilotażowym programie Ministerstwa Edukacji oraz Ministerstwa Obrony Narodowej "Edukacja z wojskiem". Program polega na przeprowadzeniu przez żołnierzy Wojska Polskiego specjalnie przygotowanych szkoleń w szkołach. Jego głównym celem jest podniesienie świadomości dzieci i młodzieży w obszarze bezpieczeństwa i obronności, kształtowanie podstawowych umiejętności z zakresu obrony i ochrony ludności oraz zachowania w sytuacjach kryzysowych.
W części teoretycznej wojskowi szkoleniowcy zapoznali uczniów z zasadami alarmowania, sposobami szukania i wzywania pomocy, podstawami ewakuacji i schronienia oraz zasadami udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej.
W dalszej części szkolenia uczniowie mieli okazję wykorzystać teorię w praktyce. Na boisku szkolnym ćwiczyli umiejętności praktyczne z pogranicza wojskowości, pomocy przedmedycznej, obronności, bezpieczeństwa oraz obrony cywilnej.
Zajęcia zostały przeprowadzone w sposób ciekawy, dostosowany do wieku uczniów, którzy wykazali duże zainteresowanie i zaangażowanie.