„Pieniądze-ich autentyczność oraz bezpieczeństwo w sieci”

Kto produkuje polskie banknoty? Jakie są ich zabezpieczenia? Czy można wymienić zużyte lub uszkodzone banknoty i monety? Na wszystkie pytania Mali Przedsiębiorcy z klasy 3b uzyskali odpowiedź podczas Lekcji SKO przeprowadzonej przez przedstawicieli Banku PKO BP panią Martę Grajkowską oraz Piotra Dziurę. Podczas zajęć uczniowie praktycznie sprawdzali autentyczność otrzymanych banknotów, np. charakterystyczny papier, znak wodny. Zaproszeni goście odpowiadali także na zadane pytania dotyczące uszkodzonych lub zniszczonych pieniędzy, które w zależności od wielkości uszkodzenia nie zawsze podlegają całkowitej wymianie. Każde dziecko miało również możliwość przeliczenia pieniędzy w specjalnie przeznaczonym do tego urządzeniu. Udział uczniów w Lekcji SKO w dużej mierze poszerzył ich wiedzę w dziedzinie gotówkowych środków płatniczych, ich zabezpieczeń. Bardzo dziękujemy za spotkanie.